Tüketicilerin kalbi Burdur’da atacak

Ayıpçı firmaların ve müşteri dolandırıcısı ve soyguncusu şirketlerin korkulu rüyası, tüketici vatandaşların kurtarıcısı ve koruyucusu tüketici dernekleri Burdur’da toplanıyor. BURTÜKODER başta olmak üzere ülke çapında örgütlenmiş tüketici derneklerinin üst örgüt yöneticileri Aralık ayının 5’inde iki ayda bir yaptıkları olağan ve geleneksel toplantılarının sonuncusunu Burdur TÜKODER’in davetlisi olarak Burdur’da gerçekleştireceği öğrenildi.

İlimizde faaliyet gösteren ve fincancı katırlarının korkulu rüyası ve belalısı Burdur Tüketicileri Koruma Derneği (BURTÜKODER’in) de üyesi olduğu Tüketici Dernekleri Federasyonu (TUDEF), BURTÜKODER’in davetlisi olarak, 2 ayda bir yaptığı üye dernekler Başkanlar Kurulunu 5 Aralık 2015 tarihinde Burdur’da yapacağı bildirildi. Başkanlar Kurulu toplantısı müteakiben çeşitli ziyaretler ve temaslarda bulunacak olan TUDEF başkanları ilimizde 2 gün kalacak.

Konu hakkında KıvılcımHaber’e açıklamalarda bulunan BURTÜKODER Başkanı Kemal Arslan, “Türkiye tüketici hareketinin gelişmesi ve örgütlenmesi sürecinde önemli katkılarda bulunan Tüketici Dernekleri Federasyonu (TUDEF’nun), bünyesinde görev alan BURTÜKODER ve Burdur halkına verdiği değeri göstermek için Aralık ayı Yönetim Kurulu toplantısını Burdur’da yapma kararı aldığı”nı belirterek, Federasyon yönetiminin 5 Aralık 2015 tarihinde Burdur’da olacağını belirtti. Aynı gün saat 14,30’de Serenler Otel’de tüketici hakları konusunda kitle örgütleri, oda ve sendika, birlik, siyasi parti temsilcileriyle muhtarların katılacağı bir konferans verileceğinin altını çizen Arslan, tüketici sorunlarıyla ilgili soruların da cevaplandırılacağını belirtti.

Anılan toplantıya Tüketici Genel Müdürü hemşerimiz Ramazan Özsoy’un da katılabileceğini vurgulayan Arslan, toplantıda Türkiye çapında emsal katkıları bulunan ve tüketici derneklerine örnek gösterilen BURTÜKODER’in tüketici hareketine katkılarının da anlatılacağını ifade etti.

BURTÜKODER Başkanı Kemal Arslan, “ilimizde faaliyet gösteren tüm sivil toplum örgütü temsilcileriyle halkımızı toplantıya bekliyoruz” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir