Ufukta erken seçim görünüyor: Tarih verdi

Kamuoyu araştırma şirketlerinden Konsensüs’ün sahibi Murat Sarı, Türkiye’nin sıcak bir siyasi sürece girdiğini belirterek, erken seçim beklediğini belirtti.

Bütün güzellemelere ve renklendirmelere rağmen ekonomi sos veriyor.

TÜİK’in enflasyon rakamları salakları, piyasanın rakamları halkı yakıyor.

AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oyları kartopu gibi eriyor.

Artık estirilen milliyetçi rüzgârlar da yetmiyor.

Amerikancı iktidar projeleri de devreye sokuldu.

Babacan-Gül ve Davutoğlu partilerinin eli kulağında.

Bu şartlarda kamuoyunun eğilimlerini araştıran, İngiltere’deki Brexit referandumu ve ABD Başkanlık seçiminde yaşanan isabetsiz tahminler, dünya genelinde araştırma endüstrisinin imajının aşağılara düşmesine sebep olduğu şartlarda isabetli tahminleriyle imajı yükselten Konsensüs Araştırma Şirketi sahibi Murat Sarı, Türkiye siyasetinin çok sıcak bir döneme girdiğine işaret ederek, “2020 yılının sonunda ya da 2021 yılının başında yeni bir seçim bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Yeniçağ’a konuşan Sarı, ekonomideki gidişatın negatife doğru ilerlediğini ifade ederek bu durumun mevcut hükümete sorun yaratacağını söyledi. Sarı, “bu pazar seçim olsa ekonomideki durum mevcut iktidarın oylarını elbette negatif anlamda etkileyecektir” değerlendirmesinde bulundu.

Murat Sarı, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kuracağı yeni partilere yönelik olarak da, “’Türkiye’de yeni bir partiye ihtiyaç var mı, yok mu’ sorusu burada önem kazanıyor. Türkiye’nin yüzde 21’i yeni bir partiye gerek olduğunu söylüyor. Yüzde 79’u ihtiyaç olmadığını söylüyor. Fakat burada önemli olan yeni partilerin kimin etrafında, hangi kadrolarla kurulacağı elbette. Ahmet Davutoğlu’na yüzde 13, Ali Babacan’a yüzde 9, Abdullah Gül-Ali Babacan ikilisine yüzde 10 civarında destek olabilir” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir