Valilik uyarısı; dolandırıcılara dikkat!

Burdur Valiliği, Amerikancı/ FETÖ’cü darbe girişimini fırsata çevirmeye çalışan fırsatçı dolandırıcılara karşı halkı uyardı.

Burdur Valiliğinden yapılan bir açıklamayla kamuoyu, bastırılan darbe kalkışmasını fırsata çevirmeye çalışarak dolandırıcılık yapan fırsatçılara karşı uyardı.

Açıklama şöyle denildi:

“Ülkemiz genelinde cebir ve şiddet kullanılarak, Türkiye Cumhuriyet Anayasasının öngördüğü anayasal düzeni ortadan kaldırmak ve devletin birlik ve bütünlüğünü yıkmak üzere 15.Temmuz 2016 tarihinde girişilen darbe teşebbüsü, başta vatandaşlarımız ve kolluk görevlilerince gösterilen cansiperane mücadele sonucunda başarısız kılınmıştır. Darbe kalkışmasında çok sayıda vatandaşımız ve kolluk görevlilerimiz şehit olmuş ya da yaralanmıştır.

“Ancak, bu durumu fırsata çevirmeye çalışan iletişim yoluyla dolandırıcılık suçu şüphelilerinin, vatandaşlarımızı telefon ile arayarak kendisini polis, asker, savcı gibi unvanlar kullanmak suretiyle suç unsuru telefon görüşmeleri yaptığı, darbe mensupları ve terör örgütü üyeleri tarafından, “Adınıza hat çıkarıldı, adınız darbeye karıştı, darbe listesinde isminin olduğunu” beyan ederek, bir takım kurgular üzerinden operasyon yapılacağını, listeden isminin çıkarılması karşılığında veya adli işlem yapılmaması karşılığında vatandaşlarımızdan para ve altın talebinde bulundukları yönünde emniyet birimlerimize ihbarlar gelmektedir.

“Vatandaşlarımızın bu tür ve benzeri kurgular üzerine yapılan beyanlarla kendilerini arayan kişilere itibar etmeyip, bu tür aramalar söz konusu olduğunda TELEFON GÖRÜŞMESİNİ SONLANDIRARAK en seri şekilde 112 Acil, 155 Polis veya 156 Jandarma Acil İmdat hattını aramalarını, Banka ve PTT görevlilerimizce de bu tür şüpheli işlem yaptırmak isteyen vatandaşlarımızla karşılaşıldığı takdirde müdahale edilerek talep ettikleri işlem yapılmayıp en seri şekilde kolluk kuvvetlerine bilgi verilmesi hususu kamuoyuna duyurulur.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir