Vatan Partisi’nden 81 ilde basın açıklaması

Vatan Partisi Öncü Kadınlar, çocuklarını ABD’nin “kara kuvvetim” dediği PKK’dan kurtarmak için PKK/ HDP Diyarbakır il binası önünde eylem yapan annelere destek için bütün il örgütlerinde eşzamanlı olarak basın açıklaması yaptı ve temsili evlat nöbeti tutmaya başladı. Vatan Partisi Isparta İl Başkanı Bilal Şimşir, “kalbimiz onlarla atıyor” dedi.

Ailelerin eylemini emperyalizme karşı bir başkaldırı olarak değerlendiren Vatan Partisi Isparta İl Başkanı Bilal Şimşir, “kalbimiz onlarla atıyor. Tam bir yılı dolduruyorlar. Tek talepleri çocuklarını almak. Bu da en doğal hakları. Diyarbakır’daki birinci yıl eylemine temsili bir heyetle katılacağız. 3 Eylül’de de tüm Türkiye’de de eşzamanlı basın toplantısı ardından il örgütlerimizin önünde temsili evlat nöbetleri tutacağız” dedi.

 Başkan Şimşir şunları söyledi:

Diyarbakır’da Teröre karşı isyan Analardan başladı. Hacire Ana terörün siyasi partisi HDP il binası kapısına dayanıp, oturma eylemine başladığı 3’üncü gününde evladını terör örgütünden çekip aldı. Bunu duyan, televizyonlarda izleyen Diyarbakırlı anaları, terörün parlamento kolu HDP’nin önüne gelerek, il yöneticilerine, ” evlatlarımızı bu binadan dağa gönderdiniz. Evlatlarımızı almadan, bu binayı terk etmeyeceğiz” diyeli bir yıl oldu.

Analar Diyarbakır il binasını kapattılar. Parlamentoda grubu bulunan siyasi partilerimiz ise HDP’nin kapatılması için başvuru haklarını kullanmadılar. Askerimizi, polisimizi, korucumuzu şehit eden Diyarbakırlı anaların evlatlarını dağa kaldıran, terör örgütüne yardım ve yataklık eden, HDP’yi kapatmamakta ısrar ettiler. Kimisi ittifak yaptı. Kimisi Batı’nın baskısına teslim oldular.

Anaların isyanının birinci yılında oturma eylemi yapan aile sayısı 150’yi geçti. Eylem çığ gibi büyümeye devam ediyor. Bazı analar evlatlarına kavuştular. Evlatlarına kavuşamayan analar yüreklerindeki yangınla eylemlerine devam ediyorlar.

DİYARBAKIRLI ANALAR DİYORLARKİ:

-“Çocuklarımızı HDP binasında kandırılarak buradan dağa gönderiyorlar.

-HDP PKK’nın askerlik şubesi gibi çalışıyor.

-Çocuklarımızı ABD uşaklığına gönderiyorsunuz.

-Başlarım sizin Kürdistan davanıza.

-Bunlar koltuklarda, çocukları lüks okullarda.

-Size verecek çocuğumuz yok getirin.

-Otuz yıldır bu oyun sürüyor.

-Yeter artık açsın gözlerini insanlar.”

Diyarbakır’da başlayan bu hareket Türkiye tarihinde anaların isyanı olarak geçecektir.

“Terörün siyasi partisi HDP kapatılsın; bir tek şehidimiz olmasın!”

“Teröre ve Terör Partisi HDP’ye harcanan para Türk Milletinin refahına harcansın.”

“Türk de biziz Kürt de biziz, hepimiz Türk Milletiyiz” diyenler, Türkiye Gemisinde toplanıyorlar.

Türk Milletiyiz” diyemeyenler, bayraksız ve vatansız kalacaklardır.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.