Vatan Partisi’nden Güneydoğu’ya çıkartma

Öncü Kadın Genel Başkanı ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayvalı Şırnak köylerinde

Terörün bitirildiği ve ABD kara kuvveti bölücü terör örgütü PKK’nın hendeklere gömüldüğü ortamda özgürlük rüzgârlarıyla birlikte Vatan Partisi fırtınası başladı. Güneydoğu illerinde bir dizi rozet takma ve örgüt açılışları programı kapsamında partinin kadın örgütü Öncü Kadın Genel Başkanı ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Meltem Ayvalı da daha önce ihtiyaç sahibi köylülere giyim eşyası ve çocuklara oyuncak dağıttığı Şırnak kırsalında köylülerle bir araya geldi. Toptepe köylüleri vatan Partisi heyetini muhabbetle ve coşkuyla karşıladı.

ABD kara kuvveti bölücü terör örgütü PKK Mehmetçiğin demir yumruğu altında ezildi.

PKK, kazdığı hendeklere ve ilan ettiği özerklik çukuruna gömüldükçe Güneydoğu halkı özgürleşti; Güneydoğu illeri şenlendi; Kürdümüz neşelendi.

Vatan Partisi de bu özgürlük atmosferinde Güneydoğu illerine çıkartma yaptı.

Bir yandan yeni kurduğu örgütlerini açılış törenlerinde halkla buluştu.

Bir yandan da vatan partisi heyetleri köylere, ihtiyaç sahibi köylülere yardım paketleriyle gitti. Ayvalı önderliğinde Şırnak il örgütü, Toptepe köylülerine giyim eşyası ve çocuklara oyuncak dağıtım kampanyaları düzenledi.

Bu kapsamda Öncü Kadın sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımlara göre, Öncü Kadın Genel Başkanı ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Meltem Ayvalı da Şırnak kırsalında köylülerle buluştu.

Toptepe Köyü ziyaretine Öncü Kadın Genel Başkanı Meltem Ayvalı, Vatan partisi Şırnak İl Başkanı İsmail Kabul, Merkez İlçe Başkanı Selman Cavlak, Öncü Kadın Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Gürkan ve Öncü Kadın Yöneticisi Gönül Yurtçiçek katıldı.

İkizce’ye bağlı Toptepe Köyü’nde kadınların dertlerini dinleyen Ayvalı, sorunlarını Ulusal Kanal’a taşıdı.

“Çözeceğiz” diyen Ayvalı, “köyün ortasından geçen şehirlerarası yol okula giden çocuklar için çok tehlikeli. Aynı yolda hayvanlar telef oluyor. Alt ya da üst geçit yapılması için gerekli girişimleri başlatacağız. Kömür işletmeleri nedeniyle kirlilik fazla. Kadınlar şikâyetçi” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.