Vatan Partisi’nden Türk milletine rapor

Vatan Partisinin üç lideri, Genel Başkan Dr. Doğu Perinçek, Genel Sekreter Özgür Bursalı ve Genel Sayman Vekili Yıldırım Gençer partilerinin 2021 raporunu ve 2022 hedeflerini Türk milletine canlı yayında açıkladı.

Ulusal Kanal’da yayınlanan Çıkış Yolu programında Vatan Partisi’nin 2021 yılında yaptığı faaliyetler kamuoyuna açıklandı. Başta Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek olmak üzere, Vatan Partisi’nin 3 lideri Türk milletine rapor verdi, 2022 hedeflerini açıkladı.

Doğu Perinçek’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

ADLARI MİLLET İTTİFAKI AMA GAYRİMİLLİ

Türkiye’nin önünde iki seçenek var: Amerika ve Türkiye seçeneği. Amerika seçeneği Türkiye’ye kaos vadediyor. Bu seçeneği CHP, İyi Parti, HDP/PKK, Saadet Partisi ve FETÖ temsil ediyor.

Bu partilerin tabanı ve yöneticisi onlarla, kader birliği yapmıyor ama yöneticileri Biden tayfası içinde görevler yapıyor. Adları Millet İttifakı ama gayrimilli. Bunların programı, vaatleri kaos. CHP mağdurlarla ‘iktidara geleceğim’ diyor. Türkiye’de kim mağdur? FETÖ. 15 Temmuz’da TSK ve Türk milleti tarafından ezildi. Bunları hapisten çıkartacak. Diğeri de PKK. ‘Selahattin Demirtaş’ı çıkartacağız, onunla ittifak halindeyiz’ diye açıklama yapıyorlar. Demirtaş, PKK’nın en ağır suçlusu. Örgütün lideri. PKK örgütünün yasal kolunun lideri. Yalnız ‘onu kurtaracağım’ demiyor, ‘bütün hapishanelerin kapısını açacağız ve bunları kurtaracağız’ diyor. 104 bin KHK’lıyı ‘1 hafta içerisinde tekrar bunları görevlerine iade edeceğiz’ diyorlar. CHP Genel Başkan Yardımcısı ‘hüküm giyseler bile’ diyor.

TÜRKİYE’YE KAOS VAAT EDEN PROGRAMI SANDIKTAN ÇIKARTAMAZSINIZ

Türkiye’ye kaos vaat eden programı sandıktan çıkartamazsınız.

CHP’nin merkezinde bulunduğu ittifak bir iktidar planı değil. Buradan kaos çıkar. Bu planın uygulanması, bu planla birlikte sokağa dökme planı var. Ekonomik hoşnutsuzluktan yararlanarak bu kaos planlarının uygulayıcıları, sokak unsurlarını da katarak bu planı uygulamak istiyorlar. Hatta bunun ismini koydular: Yaratıcı yıkıcılık.

AK PARTİ TEK BAŞINA BU SİYASETLERLE DEVAM EDEMEZ

Türkiye tek başına AK Parti’nin bugünkü siyasetleriyle devam etmez.

Bu Cumhurbaşkanı’nın açıklamasıyla da ortaya çıktı. Önündeki zorlukları görmüyor. Önündeki zorlukları görmediği zaman Türk milletini seferber etmesi, devletin bütün organlarını harekete geçirme şansını kaybetmiş oluyor.

Hukuku silah belirler. Bütün hukuklar silah tarafından belirlenmiştir. Sayın Cumhurbaşkanı’nın ve AK Parti’nin Türkiye’nin ve dünyanın içine girdiği süreçle ilgili kapsamlı ve çok boyutlu bir tahlilin olmadığını görüyoruz.

Türkiye hükümetinin bugün yapacağı uygulamalarından birisi şudur: ‘Ukrayna’yı ve Gürcistan’ı NATO’yu almaya kalkmayın. Yoksa veto ediyorum.’ Bu açıklama en etkin savunma araçlarından biri.

Bu kaos planı göğüslenerek Türkiye’de hükümet olunur. Sandıkta kaos planı var. Kaos seçeneğinin arkasında ABD vardır ve bu seçeneğin çıkması için müdahaleler yapacaktır. Diğer seçenek Türk milleti seçeneğidir.

VATAN PARTİSİ KAOS PLANINI BOZARAK HÜKÜMET OLACAK

Vatan Partisi bu kaos planıyla savaşarak, bu kaos planını bozarak hükümet olacak. Aynı şey AK Parti ve MHP için geçerli.

Türkiye şu veya bu yoldan Üretim Devrimiyle çıkacak. Bütün yollar Üretim Devrimine çıkar. Kaos da Üretim Devrimine giden yolu dağın etrafından dolaştırarak götürür. Türkiye’nin ayakta kalması ancak Üretim Devrimiyle mümkün.

BANKALAR NEDEN 80 MİLYAR LİRA KÂR ETSİN?

Tasarruf sahiplerinin 300 milyar dolar birikimleri var. 400 milyar dolar diyen de var. 300 milyar doların 150 milyar dolarını getirseniz Türkiye kanatlanır. Büyük bir ferahlama olur. Güçlü devlet, güçlü hükümetle Vatan Partisi getirir.

Bankaların 80 milyar kazancı var. Bu sene neden bankalar 80 milyar lira kâr etsin? İnsanların çocukları karşısında boynu eğikse bankalar niye 80 milyar lira kâr etsin?

SEÇİMİ BELİRLEYECEK HARİTA

Bu harita seçimi belirleyecek harita. Doğu Akdeniz’de TSK’ya yaptırım uygulandığı zaman ve cevap veremediği zaman Tayyip Erdoğan hükümetini aşağıya indirir.

VATAN PARTİSİ GENEL SEKRETERİ ÖZGÜR BURSALI: VATAN PARTİSİ ÇÖZEN PARTİ OLDU

Vatan Partisi çözen parti oldu. Taksicilerinden futbol kulübüne kadar, imar yasası mağdurlarından 2B’ye kadar. ‘Bunu çözerse Vatan Partisi çözer’ diyorlar. İstanbul Bahçelievler örgütümüz 5 bin esnafı ziyaret etti. Üretim Devrimi Kurultayları çözüm konuşulduğu için ilgi duyuluyor.

Buradaki tahta kırık sandalyeler oradaki koltuklardan daha değerli. Meclisteki kavgalarda, gürültülerde değil. 2022’de bunun 5-6 katı bir çalışmayla Üretim Devrimi Kurultaylarına devam edecek. Ocak ve Şubat aylarında tarım alanında değil, sanayici kurultaylarıyla yelpazeyi genişleteceğiz.

Esnaf kurultayları ve ağırlıklı olarak sanayicilerle buluşacağımız kurultaylarımızı yapacağız. Ankara’da 22 Ocak’ta OSTİM’de gümbür gümbür sanayici kurultayı yapacağız.

Genel Başkanımız kader yılı diye ifade etmişti. Vatan Partisi işte o kaderi belirleyecek parti. Vatan Partisi çığ gibi büyüyor. Son altı ayda Güneydoğu ve Doğu’dan başlayarak 41 il örgütü kurduk.

Vatan Partisi dünyanın dört bir tarafında örgütlü. Avrupa’da Vatan Partisi örgütlü çok köklü ve güçlü. Bütün örgütlerimiz önemli mücadele alanları içerisinde mücadele veriyor. Onların desteğini her anlamda yürekten hissediyoruz.

Türkiye Vatan Partisi olmadan bu zorluklardan çıkamaz. Onun için Vatan Partisi gümbür gümbür geliyor. (Anketlerde Vatan Partisi’ne yer verilmemesi) Atatürk hangi anketlerle çıktı? Vatan Partisi anketler içinden Türkiye’nin önüne gelmeyecek. Türkiye’nin önündeki süreçte Vatan Partisi’nin nasıl yer alacağını göreceğiz. Artık Vatan Partisi’nin görmezden gelinemeyeceği bir sürece girmiş oluyoruz. Anket şirketlerinin bu anlamda bir kıymeti yok. Zorlukları aşağılıyoruz, iyimser, kararlı bir karaktere sahibiz. Zorlukları aşacak bir felsefemiz var.

YILDIRIM GENÇER: VATAN PARTİLİ OLMAK GENÇ KALMANIN VE MUTLU OLMANIN SIRRI

Vatan Partili olmak genç kalmanın ve mutlu olmanın sırrı. Bütün toplumumuzun iyimserliğini, erdemini paylaşıyor. Milletini sevindirmek için çabalıyorlar. Milletimizi Vatan Partili olmaya davet edelim. Zorlukların altına en önce girenlerin partisi Vatan Partisi.

Bize bu su nereden geliyorlar diye soruyorlar. Çünkü sistem partileri kendisini devlete, seçim yardımlarına, belirli sermaye gruplarına dayayan partiler. Vatan Partisi vericilerin partisi. Bütün devrimlerin vererek başarıya ulaştığını görüyoruz. Atatürk Vatan ve Hürriyet Cemiyeti’ni kurduğunda üyelik şartından bir tanesi aidat vermekti. Devrimci hareketlerde bir koşul olarak, gönüllü emekle seferber edildiğini görüyoruz. Vatan Partisi milletimizin vericiliğiyle bu örgütlenmeleri gerçekleştiriyor. Vatan Partisi’nde hareket olduğu zaman o bereket de yaratılıyor. Üretim Devrimi Kurultaylarıyla gelir ve giderleri 5 kat arttı. Biz giderleri artırma kararı aldık. Vatan Partisi binalarda, evlerde oturmak yok, sokağa çıkıyoruz, milletimizin dertlerine çözüm üretiyoruz diyerek mali devrim başlattı.

Vatan Partisi’nde aidat vermek tüzük kuralı gereğidir. Aynı zamanda ideolojik bilinçle işleyen bir kuraldır. Vatan Partisi üyeleri hem aidat verir hem de parti faaliyetlerine katkılar sunar.

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.