Yusuf Yavuz ödülünü aldı

Doğal ve coğrafi güzelliklerimizin, bitki ve orman varlığımızın korunmasında yazı ve çalışmalarıyla büyük katkı sağlayan araştırmacı yazar, gazeteci ve aynı zamanda KıvılcımHaber köşe yazarı, Yusuf Yavuz, Cumhuriyet’le yaşıt asırlık örgütlerden olan Türkiye Ormancılar Derneği (TOD) Batı Akdeniz Şubesi’nin Doğa-Orman Hizmet Ödülü’nü bugün AKP Perge Salonunda düzenlenen törenle aldı.

Cumhuriyet’in ilk demokratik kitle örgütlerinden…

1924 yılından beri faaliyet yürütmektedir.

Türkiye Ormancılar Derneği…

Cumhuriyet’le yaşıt bu asırlık kitle örgütü, orman ve ormancılık değerlerine katkı sağlayan kişi ya da kuruluşlara Doğa-Orman Hizmet ödülleri veriyor.

Bu yıl Derneğin Batı Akdeniz Şubesi, Doğa-Orman Hizmet ödülünü, Kaz Dağlarındaki ağaç katliamına karşı yapılan faaliyetlere piyanosuyla yaptığı katkı sebebiyle ünlü Piyanistimiz Fazıl Say ile çalışmaları ve yazılarıyla ormanlarının tanıtımına yaptığı değerli katkıları sebebiyle araştırmacı-yazar, gazeteci, aynı zamanda gazetemizin köşe yazarı Yusuf Yavuz’ vermeyi kararlaştırmıştı.

Bu yıl 4’ncüsü verilen ödüller, derneğin 95’nci kuruluş yıldönümü olan bugün (26 Aralık günü) AKM Perge Salonu’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Video, KıvılcımHaber dostu Emekli Ziraat Yüksek Mühendisi Mustafa Akıncı’dan…

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir