Atatürk’e ve Türk bayrağına saygı lütfen!

Son zamanlarda AKP cenahında seçim çalışmaları kapsamında Atatürk heykelleri ve Türk bayrağı üzerinden eleştiri ve algı çalışması yapılmasına Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ferit Çelikbaş’tan tepki geldi. Çelikbaş, Hatip Hoca Kavşağındaki bayraklı-Atatürk heykelini göstererek, “bu heykelin neyinden, neresinden rahatsız oldunuz?” diye sordu.

Ülkede ve ilimizde zaman yerel seçimlere doğru hızlı bir akış içinde. Seçim süreci 14 gün sonra resmen başlayacak. Seçim çalışmalarına başlamış olan belirlenmiş olan adaylar, bu tarihten sonra faaliyetlerine hız verecek. Bu kapsamda AKP cenahı heykeller üzerinden bir algı yaratma çabası içine girdi. 5 yıllık Başkan Ercengiz dönemi için heykel dikme dönemi algısı yaratmaya çabalamaktadırlar. VakitDENİZKURTVakti hashtagi eşliğinde “Heykel yerine Büyük yatırımlar şimdi” söylemiyle yaratılmak istenen algı, 5 yıllık Başkan Ercengiz döneminin yatırımsızlık dönemi olduğudur. Ancak bu algıyı yaratmaya çalışırken, Atatürk ve bayrağa saygısızlık yapılmaktadır. Bu algı, Atatürk ve Türk bayrağının gereksizliği algısını yaratma tehlikesine rağmen yapılmaktadır.

Ferit Çelikbaş da bu tehlikeye dikkat çekerek, AKP’lileri ve Volkan Mengi’yi bugünümüzü, bağımsızlığımızı, hürriyetimizi, Cumhuriyet’imizi borçlu olduğumuz Atatürk’e ve istiklalimizin simgesi bayrağımıza saygıya davet etti.

“Atatürk’ ün önderliğinde Türk ulusu Kurtuluş savaşını kazandı. Yurdumuzun ve milletimizin kurtulması için çok çalıştı. Bu güzel ülkede güzel ve huzurlu yaşayabiliyorsak bunu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ e borçluyuz. Bu yüzden “SAYGI” duymalıyız.

“Ülkelerin bayrakları o ülkenin bağımsızlığını gösterir. Bizim bayrağımız rengini şehit olmuş askerlerin ve halkının kanından almaktadır. Malazgirt de, Çanakkale de, Kurtuluş Savaşında şehit olanların hepsi vatanımız ve Türk Milletinin varlığı için şehit olmuşlardır. Bu yüzden bu şehitlere ve bayrağa ‘SAYGILI’ davranmalıyız.”

Bu haberler de ilginizi çekebilir
31 Mart AKP için bir kumar mı? Yozlaşan meslek etiği
Perinçek’ten Cumhurbaşkanına sert çıkış Deniz Kurt, basınla buluştu
Ekonomik Ergenekonu da çökerteceğiz Haziran’a saldırı
HDP İLE İŞBİRLİĞİ AK PARTİ’YE EN ETKİLİ SEÇİM DESTEĞİDİR BUSİAD’tan MAKÜ’de “fikri mülkiyet” konferansı
Kuş cennetine pimi çekilmiş bomba Yılmaz bir adam
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.