Çöpünü taşerona toplattıran belediyeden, kendi elektriğini üreten belediyeye

Eskiden çöpünü bile Bursalı taşeron yandaşlara toplattıran Burdur Belediyesi, halkçı kadrolar elinde taşerona ve yandaşa değil, kendi öz kaynaklarına ve kendi emek ve sermaye gücüne dayanarak ve Burdur halkına hizmet etme aşkıyla, tükettiği elektrik enerjisinin yüzde 16’sını karşılayacağı, yıllık 991 bin 732 kWh enerji üreten bir belediye haline getirildi. Bu kapsamda KıvılcımHaber’e konuşan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “5 yıl içinde Burdur Belediyesi’nin öz kaynaklarını doğru kullanıp Burdur Belediyesi’nin büyümesini sağladık” dedi.

Eskiden Burdur Belediyesi çöpünü bile taşeron yandaşlara toplattırıyordu. 5 yıldır sosyal belediyecilik anlayışıyla halkçı kadroların yönetiminde taşerona ve yandaşa değil, kendi öz kaynaklarına ve kendi emek ve sermaye gücüne dayanarak ve Burdur halkına hizmet etme aşkıyla, diğer birçok alanın dışında tükettiği elektrik enerjisinin yüzde 16’sını karşılayacağı, yıllık 991 bin 732 kWh enerji üreten bir belediye haline getirildi.

Bu kapsamda KıvılcımHaber’e konuşan Başkan Ercengiz, bu yolla “hem ekonomik anlamda hem hizmet anlamında büyüyebilmesinin önünü açtık. İyi bir ekip çalışması yaptığımızı düşünüyorum. Kentimizin kronik sorunları vardı. Bunlar çözmek gerekiyordu” dedi.

Başkan Ercengiz şunları söyledi:

“Örneğin, vatandaşımız çok kere işi düşmediği için Sultanderesi Hizmet Kampusunu görmemiş olabilir. Sultanderesi’nde kendi mobilyasını üreten, kendi ihtiyacını karşılayan atölyeleri olan, 6 tane icracı müdürlüğün bir arada bulunduğu, oraya gittiği zaman vatandaşımızın sorununu doğrudan müdür, amir ya da memur arkadaşlarla birebir çözebildiğimiz alan yarattık.”

Kampusun inşasının başında planlama, proje aşamasında çatısına bir güneş enerji paneli monte edilmesini de düşündüklerinin altını çizen Başkan Ercengiz sözlerine, “0,6 megavatlık, 600 KWh’lik Güneş Enerji Santrali, 4 bin 500 m2’lik alanda yıllık yaklaşık 100 bin dolarlık katma değer sağlayan toplam olarak 5,5 yıl sonra kendini amorti edecek bir sistemi -monte ettik” diye son verdi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir
31 Mart AKP için bir kumar mı? Yozlaşan meslek etiği
Perinçek’ten Cumhurbaşkanına sert çıkış Deniz Kurt, basınla buluştu
Ekonomik Ergenekonu da çökerteceğiz Haziran’a saldırı
HDP İLE İŞBİRLİĞİ AK PARTİ’YE EN ETKİLİ SEÇİM DESTEĞİDİR BUSİAD’tan MAKÜ’de “fikri mülkiyet” konferansı
Kuş cennetine pimi çekilmiş bomba Yılmaz bir adam

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.