Balon, yeniden Burdur semalarında

OHAL Valisi Yılmaz En Asli Görevi Olan Güvenliği

Bahane Ederek Yasaklamıştı; Vali Şıldak Serbest Bıraktı

Sabık Vali Şerif Yılmaz’ın sırf kişisel husumetinden dolayı FETÖ’cü yöntemlerle mesnetsiz bir gerekçe uydurarak yasak koyduğu sıcak hava balonculuğuna Burdur semaları çok yakında yeniden kavuşuyor. Vali Yılmaz, ilde asli görevlerinin en başında gelen güvenliği sağlanamayacağı gerekçesiyle yasak koymuş, Pisidia Balloons şirketini iflasın eşiğine getirmişti.

VALİ YILMAZ, EN ASLI GÖREVİ OLAN

GÜVENLİĞİ SAĞLAYAMAM DİYEREK YASAKLAMIŞTI

Sabık Vali Şerif Yılmaz’ın bir yandan Burdur’un tanıtımı için, ekonomisi içinde turizm kapsamında faaliyet üstüne faaliyet düzenleyen ama diğer yönden sırf kişisel husumetinden dolayı FETÖ’cü yöntemlerle mesnetsiz bir gerekçe uydurarak yasak koyduğu sıcak hava balonculuğuna Burdur semaları çok yakında yeniden kavuşuyor. Vali Yılmaz, ilde asli görevlerinin en başında gelen güvenliği sağlanamayacağı gerekçesiyle yasak koymuş, Pisidia Balloons şirketini iflasın eşiğine getirmişti.

Yeni Vali Hasan Şıldak’ın balon turizmine sıcak bakmasıyla birlikte çeşitli temaslar sonucu, Pisidia Balloons’un yeniden Burdur göğüne tırmanmaya başlayacağı öğrenildi.

OHAL YETKİLERİNİ KULLANARAK MESNETSİZ BİR

ŞEKİLDE VALİ YILMAZ YASAKLADI; VALİ ŞILDAK SERBEST BIRAKTI

Gelinen noktada görüşlerini sorduğumuz Pisidia Balloons sahibi Kemal Arslan, “balon uçuşlarını, Vali şerif Yılmaz hiçbir haklı sebebe dayanmadan şahsi husumeti sebebiyle durdurdu. OHAL yetkilerini kötüye kullanarak durdurdu. OHAL’in kalkması sonucu yeni bir durum ortaya çıktı. Burdur’da göreve başlayan Vali Hasan Şıldak’ın konuyu taşıdığı Bakanlık Genel Müdürlüğü tarafından Burdur uçuş sahasının Burdur’a kazandırılması şeklinde görüş bildirildi. Şirketimizin başvurusu halinde uçuşların yeniden başlatılabileceği bilgisi bana göndermiş durumda. Böylece Pisidia Balloons olarak 2016 yılında başladığımız uçuşlarımıza yeniden başlama imkânı ortaya çıktı” dedi.

2019 OCAK AYI İÇİNDE UÇUŞLAR BAŞLAYACAK

Arslan uçuşlara ne zaman başlayacakları sorusunu da “başvuru sonrasında yaklaşık bir buçuk ay sonra, yani yeni yılla birlikte Ocak ayı içinde uçuşlarımız başlayacak” diye cevaplandırdı.


Aşağıdaki benzer haberler de ilginizi çekebilir
Perinçek gene öncü oldu
Prof. Dr. Özdağ kime “çüş” dedi
Atatürk’süz ADD olur mu?
Seçimler yaklaştıkça taraflar sertleşiyor
Burdur Otogarının yılan hikâyesi
Gazete değil, ihanet odağı

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir