Başkan Ercengiz’e bin teşekkür; emekli size minnettardır

Burdur Emekli Meclisi Derneği (BUREMDER’in yeni Başkanı İbrahim Sakızcı) yazılı bir açıklama yaparak, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in gelecek hafta içinde Şehit Sıtkı Kara Parkı içerisinde Emekli Kahvesi açılışı duyurusunu minnet ve şükranla karşıladıklarını belirtti. Başkan Sakızcı, “Başkan Ercengiz’in, Şehit Sıtkı Kara Parkı içerisinde Emekli Kahvesi açılışı emekliler dünyasında minnettarlıkla karşılandı” dedi.

Başkan Ercengiz’in Emekli Kahvesi girişimi emekliler camiasında sevinçle ve minnettarlıkla karşılandı.

BUREMDER Başkanı Sakızcı, Emekli Kahvesi açılışıyla ilgili olarak , “Burdur Emekli Meclisi Derneği (BUREMDER) olarak hayatının en genç yaşlarından itibaren kentin gelişimine emeğini koymuş ve sonra da emekli olduktan sonra unutulmuşluğun dayanılmaz labirentlerinde bir köşeye itilmiş emekliler adına Başkan Ercengiz’e binlerce kez teşekkürü bir borç biliriz” dedi.

Sakızcı şu görüşleri ileri sürdü:

“Yetkililer, yılda birkaç kez Yaşlılar ve Emekliler Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlemekle yaşlıların ve emeklilerin gönlünü aldıklarını sanıyorlar.  

“Bir kentin ekonomik, siyasi ve kültürel gelişmesi, o kentte yaşayan insanların toplam emeğidir. Kentin gelişimine katkı koyan, maddi ve insani değerlerin yaratıcısı olan emeklerini, hayatlarının en genç çağlarından başlayarak ülkesine ve milletine, dolayısıyla kentine vermiş olan şahsiyetlerin, yaşlanıp köşelerine çekildikten sonra toplumda unutulup gitmediklerini hissettirmek, aktif oldukları dönemleri yadetmek, son derece zengin olan bilgi birikimi ve deneyimlerinden yararlanmak, yeni kuşaklara bu konuda umut olmak bir kentin yöneticileri için idari dirayetin zirvesini oluşturur.

Büyük Atatürk’ün dediği gibi, ‘bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu, o milletin yaşama kudretinin en önemli ölçütüdür. Geçmişte çok güçlüyken, bütün gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmağa hakkı yoktur.’

Sakızcı sözlerine, “Başkan Ercengiz’in biz emeklilere gösterdiği bu güzellik, onun geleceğe güvenle ve umutla bakma hakkının da güvencesi olmaktadır” şeklinde son verdi.

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EYT’liler toplandı Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir