Başkan Ökte: dedikodulara son noktayı koydu: “Her yerde başkan adayı çıkartacağız”

MHP İl Başkanı Ökte yaptığı yazılı bir açıklamada, yerel seçim gündeme düştüğünden beri ilimizde MHP’nin aday çıkarmayacağı yönünde algı oluşturma maksadıyla söylentiler çıkartıldığını belirterek, başlangıçtan beri “bütün bunlara rağmen her ortamda Burdur il merkezi başta olmak üzere, tüm ilçe ve beldelerimizde kesinlikle aday çıkartacağımızı net bir dille ifade ettik” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Hikmet Ökte yazılı bir açıklama yaparak, yerel seçim gündeme düştüğünden beri ilimizde MHP’nin aday çıkarmayacağı yönünde algı oluşturma maksadıyla söylentiler çıkartıldığını belirtti ve başlangıçtan beri “bütün bunlara rağmen her ortamda Burdur il merkezi başta olmak üzere, tüm ilçe ve beldelerimizde kesinlikle aday çıkartacağımızı net bir dille ifade ettik” dedi.

İşte Başkan Ökte’nin açıklaması!

2019 Mahalli seçimlerin gündeme geldiği ilk günden itibaren MHP Burdur İl Başkanlığımızın birtakım seçim çevrelerinde asılsız,mesnetsiz siyasi ahlaka uygun olmayacak bir şekilde;aday çıkarmayacağı yönünde maksatlı olarak algı oluşturulmaya çalışılmaktadır.Bütün bunlara rağmen her ortamda Burdur il merkezi başta olmak üzere, tüm ilçe ve beldelerimizde kesinlikle aday çıkartacağımızı net bir dille ifade ettik.Bu çalışmalar MHP Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli ve Genel Başkan Yardımcılarımızın bilgileri ve talimatları doğrultusunda yürütülmektedir.

Bu süreç zarfında il başkanlığımıza üçü merkezden olmak üzere toplam 21 belediye başkanı aday adaylığı müracaatı yapılmıştır.Aday adaylarımızın bir kısmının müracaatı genel merkezimize yapmış olduğumuz ziyaretlere tesadüf etmiş olması sebebiyle basında yer almıştır.Henüz basında yer almamış aday adaylarımız da çok yakın bir süreçte kamuoyuna tanıtılacaktır.

Aday belirleme sürecinin devam ettiği bir zaman diliminde bugün öğle saatlerinde MHP Burdur Merkez Belediye Başkan Aday Adaylarından bir şahsiyetin il başkanlığımızın bilgisi dışında sosyal medya aracılığı ile yaptığı bir açıklamada kendini aday göstererek aday adaylığından çekilmesi il merkezinde tek adaymış gibi kendini takdim etmesi doğruları yansıtmamaktadır.

Son bir haftada Burdur yerel basınında çıkan asılsız haberlerle söz konusu şahsiyetin adaylıktan çekilme açıklaması art arda gelmiş olması partimizce manidar karşılanmıştır.

Tüm Burdur kamuoyunun bilmesini isteriz ki seçimlerden kendi çıkarları doğrultusunda sonuç elde etmek isteyen toplum mühendisleri hedeflerine ulaşamayacak,hevesleri kursaklarında kalacaktır.

Burdur ilimizin on beş seçim bölgesinin tamamında kazanmak için aday gösterecek bu uğurda tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Son olarak MHP içerisinde bir karışıklık yaşatma arzusu içinde bulunan malum çevreler bilmelidir ki MHP bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da dik duracak mücadelesini her ortamda kendine yakışır şekilde yapacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 2019 Mahalli İdareler yerel seçimlerinin vatanımızı,milletimize ve Burdur’umuza hayırlar getirmesine temenni dilerim.

MHP Başkan aday adayı olduğu bilinen Hüseyin Özekici, sosyal medya hesabından ülke ekonomisinin krizde olduğunu, işlerini döndüremez durumda bulunduğunu, seçim için bütçe ayıramayacağını ileri sürerek, “bu şartlardan dolayı şu an adaylığımın yeri ve zamanı olmadığını düşünüyorum. Belediye başkan adaylığından çekildiğimi dost ve arkadaşlarımın bilmesini istiyorum” şeklinde paylaşımda bulunmuştu. (HABERE GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ)

Bu haberler de ilginizi çekebilir
31 Mart AKP için bir kumar mı? Yozlaşan meslek etiği
Perinçek’ten Cumhurbaşkanına sert çıkış Yerel seçimler, kent ve engelliler
Ekonomik Ergenekonu da çökerteceğiz Haziran’a saldırı ya da tutunduğu dalı kesmek
HDP İLE İŞBİRLİĞİ AK PARTİ’YE EN ETKİLİ SEÇİM DESTEĞİDİR Tarihi yenilgi ya da büyük zafer
ABD’nin Suriye’den çekilişi karşısında kaygılananlar Isparta’da Kubilay anması
Hayvancılık sektöründe acil önlem paketi CİA ve FETÖ destekli Uygur Ayrılıkçıları Burdur’da
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.