ODATV’ye Müftüden katliam çağrısı

Türkiye, Suriye’ye terör örgütünü yoketmeye giden devletin resmi görevlisi, bir dönem domuz bağlarıyla, beton mezar evlerle gündeme gelen Hizbullah’ın yayın organından, Diyanet’in müftüsü, bizzat El Kaide’nin yaptığı katliamın adını vererek bir yayın organına, ODATV’ye katliam çağrısı yapabilen bir ülke haline geldi.

Siirt’te devleti ve Diyanet’i temsil eden Siirt İl Müftüsü Ahmet Altıok, yazar Gonca Kuriş başta olmak üzere çok sayıda kişiyi kaçıran, işkenceyle sorgulayan, bunları videoya kaydeden ve infazlardan sonra cesetleri örgüt evlerinin altlarına veya bahçelerine beton içine gömen Hizbullah’ın yayın organında ODATV’ye bizzat El Kaide’nin Fransa’da yaptığı katliamın adını vererek katliam çağrısı yaptı.

Son zamanlarda ODATV’ye karşı bir linç kampanyası yürütülüyor. Bu kampanyaya devletin resmi görevlisi, Siirt İl Müftüsü de şu ifadeleri kullanarak katıldı:

“Charlie Hebdo davasında olsun, Efendimiz döneminde Ka’b Bin Eşrefler olsun sürekli Müslümanları dilleriyle istihza ederek, alay ederek, kampanyalarla, bir takım algı operasyonlarıyla hakaret eden insanların hiçbirinin yanına kar kalmamış bu yaptıkları biliyorsunuz. Ben inanıyorum ki toplum vicdanında, nezdinde bunlar yine mahkûm olacaklardır. Ve özür dilemeye davet ediyorum bu beyefendileri. Çünkü tevbe kabul edilir biliyorsunuz (gülümsüyor) ölmeden önce.”

Müftünün örnek verdiği Ka’b Bin Eşref, Hazreti Muhammed döneminde öldürülen bir şair.

Müftünün “yanına kar kalmamış” dediği “Charlie Hebdo davası” ise Paris’te fundamentalist (köktendinci) terör örgütü El Kaide’nin 9’u gazeteci, ikisi polis ve biri teknisyen 12 kişiyi öldürdüğü terör saldırısı.

Devletten maaş alan müftü, Diyanet’in görevlisi Ahmet Altıok “ölmeden önce tevbe etsinler” diyerek Odatv’yi terör ile tehdit ediyor. Bunu da Hizbullah’ın yayın organından yapıyor.

ODATV konu hakkında şu görüşleri savundu:

“11 yıl önce bu sitede Fethullah Gülen yapılanması tehlikesini anlattığımızda hakaretlere maruz kaldık. Yetmedi hapislikle, davalarla mücadele ettik. Bir adım geri atmadık. 11 yıl önce yazdıklarımızın ne kadar doğru olduğunu 15 Temmuz gecesi yaşanan katliamla herkes gördü.

“Görülüyor ki; bizi mahpuslukla korkutamayanlar tıpkı ustalarımız Abdi İpekçi’ye, Uğur Mumcu’ya, Ahmet Taner Kışlalı’ya, Hrant Dink’e yaptıkları gibi terörle tehdit ediyor. Üstelik devletin “Suriye’de terörü biz temizleriz” dediği gün, devletin bir görevlisinin ağzından yapıyor.

Dertlerinin din de inanç da olmadığını biliyoruz. Odatv’nin deşifre ettiği kirli ilişkilerin üstünü örtmeye çalışıyorlar.

Çok açık ve net söylüyoruz…

OdaTV; bedeli ne olursa olsun gazetecilikten, karanlık odaklarla mücadelesinden, hür düşünceden asla vazgeçmeyecek. Hiçbir inanca hakaret ettirmeyeceği gibi, her fikrin özgürce tartışılacağı bir yayın olmaya devam edecek.

Bir sözümüz de yetkililere…

Hükümeti, polisi, yargıyı, Diyanet’i yönetenlere…

Devletin maaşlı memurunun terör propagandasına sessiz kalacak mısınız? Müftünün çağrısıyla yayılan katliam çetelerinin çağrılarını izleyecek misiniz? Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni bir terör grubuyla yan yana koyan bu görevli koltuğunda oturmaya devam edecek mi? ‘İslam barış dinidir’ diyen Diyanet yöneticileri çalışanlarının terör propagandasına, katliam çağrısına susacak mı? Dün mezar evlerde domuz bağlarıyla katliam yapan çetelerin ‘Charlie Hebdo’ işaretiyle terör çağrısına devlet teslim olacak mı?

Yanıt verin!

Sonra ‘kandırıldık’, ‘bilmiyorduk’ demeyin!”

ÜZERİNE TIKLAYINIZ
Bu haberler de ilginizi çekebilir
Tam bir ahlaksızlık örneği: Yedek firma fiyaskosu Yozlaşan meslek etiği
Perinçek’ten Cumhurbaşkanına sert çıkış Yerel seçimler, kent ve engelliler
Başkan Ercengiz’in kadın ordusuyla kitlesel yeni kutlaması Haziran’a saldırı ya da tutunduğu dalı kesmek
HDP İLE İŞBİRLİĞİ AK PARTİ’YE EN ETKİLİ SEÇİM DESTEĞİDİR Tarihi yenilgi ya da büyük zafer
ABD’nin Suriye’den çekilişi karşısında kaygılananlar Isparta’da Kubilay anması
Hayvancılık sektöründe acil önlem paketi CİA ve FETÖ destekli Uygur Ayrılıkçıları Burdur’da

ODATV’ye katliam çağrısına tepkiler çığ gibi; 

İşte bazıları!

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.