FETÖ’den yargılanan Mutlu ve eşi beraat etti

Bucak AKP cenahında dengeleri değiştirecek bir gelişme

İlimizde AKP cenahında iki milletvekili arasındaki kavgada ayakaltında kalanlardan biri olan ve 2 yıldır Bucak Ağır Ceza Mahkemesi’nde FETÖ Davasında yargılanan önceki Belediye Başkanı Süleyman Mutlu ve eşi bugün çıktığı duruşmada beraat etti. Gelişme, yerel seçim arifesinde Bucak’ta taşları oynatacak ve AKP dengelerini değiştirecek bir gelişme olarak görüldü.

2014 yerel seçimlerinde Bucak Belediye Başkanı seçilmişti.

Açılım süreci bütün haşmetiyle devam ediyordu. Ülkenin her yerinde FETÖ ve PKK zafer edalarıyla zafer işaretleri yapıyorlardı. Hatta Diyarbakır’da “megri, megri” türküsü çekilmişti.

17-25 Aralık 2013’teki ilk kalkışmada başarılı olamayan ve siyasi, iktidarla iyice ters düşen Amerikancı silahlı Fethullahçı Terör Örgütü (ABD/ FETÖ), yerel seçimlerin ardından aniden Açılımın sona erdirilmesi ve ABD kara gücü bölücü terör örgütü PKK’nin kazdığı hendeklere ve ilan ettiği özerklik çukuruna gömülmesi üzerine 15 Temmuz 2016 darbe kalkışmasına teşebbüs etti.

Bu şartlarda ilimizde 2 AKP Milletvekili Reşat Petek ve Bayram Özçelik arasında kıyasına bir rekabet ve kavga cereyan etmekteydi. Bu iç kavga ve rekabet kadrolar seviyesinde de vardı. AKP, adeta Bayramcılar ve Petekçiler diye bölünmüştü.

Ardından Amerikancı FETÖ darbesini müteakiben ülke çapında FETÖ/ PDY soruşturmaları başladı. İlimizde de tutuklamalar hızla yürüdü. Bu şartlarda AKP kaynayan bir kazana döndü. O kazanın içinde Petek taraftarlarıyla Özçelik taraftarları birbirlerini kollayarak birbirlerini FETÖ’cülükle (bu arada ilimize özgü bir süreç olan Pelikancılıkla) suçlar oldular. Örneğin Pelikan davasında savcıya ifade veren bir AKP’li vatandaş, kendisinin Petekçi olması dolayısıyla bu sandalyeye oturtulduğu iddiasında bulunabiliyor ya da medya dünyasında Özçelik’in FETÖ elebaşısı Gülen’le fotoğrafları çarşaf çarşaf yayınlanıyordu.

İşte bu çerçevede bir Petek hamlesi olarak Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu ve eşi 25 Ekim 2016 tarihinde FETÖ/ PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındı ve tutuklanarak hapishaneye kondu. Eşi de denetimlilik şartıyla serbest bırakıldı. Bir ay hapishanede kalan Mutlu daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

2 yıllık bir yargılamadan sonra bugünkü duruşmada beraat eden ve sevenleriyle Adliye önünde hatıra fotoğrafı çektiren Mutlu’nun yüzü gülüyordu.

Basına fotoğraf veren Mutlu açıklama yapmaktan çekindi, daha sonra kapsamlı bir açıklama yapacağını belirtti.

Bu haberler de ilginizi çekebilir
31 Mart AKP için bir kumar mı? Yozlaşan meslek etiği
Perinçek’ten Cumhurbaşkanına sert çıkış Deniz Kurt, basınla buluştu
Ekonomik Ergenekonu da çökerteceğiz Haziran’a saldırı
HDP İLE İŞBİRLİĞİ AK PARTİ’YE EN ETKİLİ SEÇİM DESTEĞİDİR BUSİAD’tan MAKÜ’de “fikri mülkiyet” konferansı
Kuş cennetine pimi çekilmiş bomba Yılmaz bir adam

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.