Özgür Özel ile Hulusi Akar Meclis’te birbirine girdi

Birbirlerine girdiler: Bakan Akar’la

CHP’li Özel arasında sert 15 Temmuz tartışması

Bakan Hulusi Akar: Kafamıza silah dayadılar!

Meclis Genel Kurulunda Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile CHP Grup Başkan Vekili Özel arasında sert tartışmalar yaşandı. Özel’in 15 Temmuz eleştirilerini cevaplayan Akar, “Saat 20.30’a kadar darbe lafı yok. 20.30’da içeri o alçaklar girdi ve kafamıza tabancayı dayadılar. ‘Başımıza geçeceksin’ dediler. Reddettim” dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Özel, dün gece Meclis Genel Kurulu’ndaki Milli Savunma Bakanlığı bütçe görüşmelerinde söz alarak, Milli Savunma Bakanı ve dönemin Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı eleştiri yağmuruna tuttu. Özel, “Bakanımız bugün bazı eleştirilere muhatap olacak. Madem üniformayı çıkardı, siyasileşti, bir siyasi partiye hem de istifa etmeksizin girdi, bazı eleştirilere muhatap olacak” diye konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) atama ve terfi düzeninin tamamen FETÖ’nün eline geçtiği yılın 2013 olduğunu öne süren CHP’li Özel, darbe girişimi üzerinden Bakan Akar’ı eleştirdi. Özel, ayrıca Akar’ın Genelkurmay Başkanlığı görevindeyken yazar Nuri Pakdil’i ziyaret etmesini de eleştirdi.

BAKAN’DAN CEVAP

CHP’li Özel’in eleştirilerine yanıt veren Milli Savunma Bakanı Akar, yazar Nuri Pakdil’i ziyaretiyle ilgili “ben terör örgütünün başına gitmedim. Ben hırsıza, uğursuza gitmedim. Gittiğimiz yer bir hasta ziyareti niteliğinde, Turizm Bakanlığı’nın ödül verdiği, Cumhurbaşkanı’mızın devlet madalyası verdiği bir sanat ve edebiyat adamı. Bunu ziyaret etmek suç mu?” dedi.

‘BAŞIMIZA GEÇECEKSİN’ DEDİLER, REDDETTİM

CHP Grup Başkan Vekili Özel’in, darbe girişimi üzerinden yaptığı eleştirilere de tepki gösteren Bakan Akar, “saat 20.30’a kadar ‘darbe’ lafı yok, 15 Temmuz’da. Yemin ediyorum ki yok böyle bir şey. Saat 20.30 civarında içeri o alçaklar girdiler ve kafamıza tabancayı dayadılar, ‘başımıza geçeceksin’ dediler. Ben bunu reddettim. Kafanızda tabanca varken, ‘hayır’ diyebilecek kaç kişi var? Arkadaşlar burada Sayın Özel’in söylediğinin hepsinin dikkatle dinliyorum. Benim sizden ricam, lütfen dosyalara bakın. Akıncı’ya götürdüler. Etrafımızda silahlı insanlar. Bir sürü asker, tek başıma oturuyorum, o alçakların önünde. Önüme 2 sayfa çıkardılar. ‘Bunu okuyun, imzalayın’ dediler, imzalamadım. Keşke Atatürk’ümüzün partisinde sizin gibi bir grup başkan vekili olmasaydı” dedi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir
31 Mart AKP için bir kumar mı? Yozlaşan meslek etiği
Perinçek’ten Cumhurbaşkanına sert çıkış Deniz Kurt, basınla buluştu
Ekonomik Ergenekonu da çökerteceğiz Haziran’a saldırı
HDP İLE İŞBİRLİĞİ AK PARTİ’YE EN ETKİLİ SEÇİM DESTEĞİDİR BUSİAD’tan MAKÜ’de “fikri mülkiyet” konferansı
Kuş cennetine pimi çekilmiş bomba Yılmaz bir adam
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.