Gölhisar’da konut sevinci

Gölhisar 2’nci Etap TOKİ Kuraları Çekilişi

Gölhisar Mehmet Akif Ersoy Kongre Merkezinde, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Gölhisar Belediyesi’nin birlikte düzenlediği törenle 2’nci Etap TOKİ kuraları çekilişi yapıldı.

Törene, Vali Hasan Şıldak, Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Gölhisar Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Gölhisar Belediye Başkanı Ramazan Canural, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, 2’nci Etap TOKİ Konutları hak sahipleri ve vatandaşlar katıldı.

Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden bildirildiğine göre, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende Vali Şıldak, Milletvekili Özçelik, Milletvekili Uğur, Belediye Başkanı Canural ve TOKİ Yetkilisi Arzu Baştürk konuşma yaptı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Burdur’un Gölhisar İlçesi, Yusufça Beldesi ve Ulucami Mahallesi’nde inşa edilen 309 konutun hak sahipleri tarafından yer kuraları çekildi.

Vali Hasan Şıldak kura töreninde yaptığı konuşmada, “ülkemizde son 16 yılda her alanda, toplumumuza sirayet eden çok önemli hizmetleri görüyoruz, yaşıyoruz, hep birlikte idrak ediyoruz. Belki de bunlarda en önemlilerinden biri insanlarımızın günlük hayatını kolaylaştıran onlara modern ortamlarda ikamet etme fırsatı veren, aynı zamanda şehirlerimizde şehir hüviyetine kavuşturan TOKİ projeleridir. TOKİ sadece dört kelimeden ibaret bir konut kavramı içinde de anlaşılmaması lazım. Şuanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız bünyesinde faaliyetlerini sürdüren bu önemli kurum TOKİ Başkanlığı şehirlerimizi, ilçelerimizi adeta yeniden kurdu. Öyle kavramlar kazandırdı ki bize TOKİ mahallisi, TOKİ konutları diyoruz, artık şehrin belli bir tarifi edilen bölgesi haline geldi. İlimizde de bu yöndeki pek çok hizmet neticelendi. İşte içinde bulunduğumuz Gölhisar İlçemizde 1. etaptaki konutlar tamamlanmış, değerli vatandaşlarımız burada oturuyorlar. 2. etap 309 konutta Yusufça ve Ulucami Mahallemizi kapsıyor. Bugün ise kura çekilişini yapacağız, çektikleri kuraların hak sahiplerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Ülkemiz öyle bir devlet ki, öyle bir ülkede yaşıyoruz ki bir taraftan terörle mücadele ediyoruz, en şiddetli şekilde, sınırlarımızın ötesinde kaynayan bir kazan var ama biz bütün bunların üstesinden geldiğimiz gibi, yatırımlar devam ediyor, bunun yanında uzak diyarlara da el uzatıyoruz. Bu duygularla hizmetlerimizi el birliği yapmaya devam edeceğiz. Devletimiz vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmaya devam edecektir. Hepinize tekrar hayırlı olsun diliyorum” dedi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir
31 Mart AKP için bir kumar mı? Yozlaşan meslek etiği
9 maddede Gezi eylemleri İnşaat sektörü iflasın eşiğinde
Ekonomik Ergenekonu da çökerteceğiz Hendeklerden kurutulunca yeşil sahalara çıktılar
ADD’ye ağır sözler: Kavaktan elma beklemek Başbuğ’dan sosyoloji dersi
Kuş cennetine pimi çekilmiş bomba Bakanın karşısına andımızla çıktılar
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.