HDP’nin PKK ile bağını ortaya koyan tutum

HDP’ye 5-6 milyon Kürt vatandaşın oy

verdiğini söyleyenlere ithaf olunur

Eski HDP Van Milletvekili Nadir Yıldırım’ın sosyal medyada bir vatandaşın “terör örgütü PKK’yi bitireceğiz, çaresizsiniz” tivitine verdiği cevap ve Aydınlık Gazetesi’nin HDP Milletvekilinin polisin kolunu ısırdığı haberini hedef alan tiviti, HDP’nin ABD “kara gücü” bölücü terör örgütü PKK’nin legal siyasi kanadı olduğunu somut bir şekilde ortaya koydu. Şimdi kamuoyunun gözleri, Vatan Partisi tarafından Cumhuriyet Başsavcılığına 3 kez kapatılması için dosya verdiği HDP’ye karşı Başsavcılığın tutumuna çevrildi. Ayrıca Van Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medya paylaşımları nedeniyle HDP eski Van Milletvekili Nadir Yıldırım hakkında soruşturma başlattı.

Bir vatandaşın sosyal medyadan “terör örgütü PKK’yi bitireceğiz, çaresizsiniz” tivitine ve Aydınlık Gazetesi’nin HDP Milletvekilinin polisin kolunu ısırdığı haberine cevap veren eski HDP Milletvekili Nadir Yıldırım’ın karşı tiviti, PKK ile HDP’nin bağını ortaya koydu.

Türkiye’yi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Bahçeli’yi ve Perinçek’i hedef alan eski Van Milletvekili Yıldırım, “hiçbir zaman çaresiz olmadık. Çünkü PKK var. PKK bitmez. PKK nicelerini bitirdi faşistlerin. Sıranızı bekleyin. Sizi de bitirecek. Topalınızla, reisinizle, hav hav yapanınızla. Pek yakında”, “merak etmeyin yakında dişlerimiz siz ve ortağınız olan tüm faşistlerin gırtlağında olacak, Bahçeli ve Erdoğan sayesinde pek yakında Türkiye diye bir yer kalmayacak. Ama Kürdistan hep vardı ve var olmaya devam edecek. Biji Kürdistan” diye korku ve öfkesini kustu.

Bir süre sonra yazdığı tivitleri silen sosyal medya profilinde PKK elebaşısı çocuk katili Öcalan için açlık grevi yapan HDP’li Leyla Güven’in fotoğrafını kullanan Yıldırım’a cevap Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan Yıldırım’dan geldi.

“HDP milletvekili PKK propagandası yapıyor. PKK adına tehditte bulunuyor.

“Topal” dediği Sayın Perinçek, “Reis” dediği Sayın Erdoğan, “Hav hav” dediği Sayın Bahçeli’dir.

Türk emniyeti bu alçak neredeyse bulmalı, Türk yargısına teslim etmelidir.

Bu arada HDPKK nasıl hâlâ açık?”

BirGün Gazetesinin haberine göre, Eski HDP Van Milletvekili Yıldırım hakkında, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da, “hiçbir zaman çaresiz olmadık. Çünkü PKK var. PKK bitmez. PKK nicelerini bitirdi faşistlerin. Sıranızı bekleyin. Bizi de bitirecek. Topalınızla, reisinizle, hav hav yapanınızla. Pek yakında. Merak etmeyin yakında dişlerimiz siz ve ortağınız olan tüm faşistlerin gırtlağında olacak. Bahçeli ve Erdoğan sayesinde pek yakında Türkiye diye bir yer kalmayacak. Ama Kürdistan hep vardı ve var olmaya devam edecek. Biji Kürdistan” sözleri ve diğer suç unsuru taşıyan paylaşımları nedeniyle soruşturma başlatıldı.

Van Cumhuriyet Başsavcılığınca, söz konusu paylaşımlarıyla ilgili Nadir Yıldırım hakkında “terör örgütü propagandası yapmak” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlarından soruşturma yürütülecek.

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EYT’liler toplandı Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir