İnsanlığa müjde Rusya’dan geldi; Koronavirüs aşısı hazır

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Koronavirüse karşı geliştirilen ilk aşının tescil edildiğini açıkladı.

Rusya Sağlık Bakanlığı, Gamaley Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen koronavirüs aşısını tescil etti. Rusya böylece koronavirüs aşısını tescil eden ilk ülke oldu.

Hükümet yetkilileriyle bir toplantıda Putin, “bildiğim kadarıyla, bu sabah dünyada bir ilk olarak yeni tip Koronavirüse karşı geliştirilen aşı tescillendi” dedi.

AŞI GEREKLİ TÜM DENEMELERDEN GEÇTİ

Aydınlık gazetesi haberine göre, Rusya Sağlık Bakanı Mihail Muraşko’dan kendisini aşı ile ilgili bilgilendirmesini isteyen Putin, “yine de aşının oldukça etkili olduğunu, kararlı bir bağışıklık oluşturduğunu biliyorum. Tekrarlıyorum: Aşı gerekli tüm denemelerden geçti” dedi.

Koronavirüse karşı geliştirilen ilk aşı üzerinde çalışanlara teşekkür eden Putin, bunun dünya için çok önemli bir adım olduğunu vurguladı.

‘KIZIMA AŞI YAPILDI’

Aşının alıcı antikor ve hücresel bağışıklık oluşturduğunu belirten Putin, “bunu çok iyi biliyorum, zira kızlarımdan biri aşıyı yaptırdı. Kendisinin bu bağlamda deneyde yer aldığını düşünüyorum” dedi.

‘EN KISA ZAMANDA SERİ ÜRETİME BAŞLAYACAĞIMIZI UMUYORUM’

“En kısa zamanda aşının seri üretimine başlayacağımızı umuyorum. Bu önemli” diyen Putin, isteyen herkese aşı yapılabilmesi için bunun gerekli olduğunu kaydetti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir