Kundakçı 2 PKK’lı terörist yakalandı

Manavgat’ta yangın çıkarttığı iddia edilen kişilere linç girişimi

Türkiye kamuoyu HDP/ PKK’nın kapatılma davasına kilitlenmişken, dikkatleri başka yönlere celbetmek için orman yangınları çıkararak birçok yerleşim yerini yangın yerine çeviren ABD kara kuvveti bölücü terör örgütü mensubu 2 kardeş, İzmir ve Bursa’da keşif yaparak orman yangını çıkarttıktan sonra yurt dışına çıkacakları ihbarı üzerine -yok PKK yapmadı, yandaşlara rant için yapıldı diyenlere inat- kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı.

Mehmetçik, ABD kara kuvveti bölücü terör örgütü PKK’nın belini kırdı.

Adalet, parlamento kolu HDP’yi pençesine aldı.

Cani örgüt, köşeye sıkışınca ormanlara musallat olmaya başladı.

Ateşin Çocukları adlı PKK’lı terörist örgüt, “faşistlere rahat bir tatil yaptırmayacağız”, “Kürdistan yanarken size rahat yok” demişti.

Kanlı terör örgütünün parlamento kolu elebaşısı Demirtaş, “Bodrum ile Cizre’nin çok uzak olduğunu mu sanıyorsunuz?” demişti.

PKK terör örgütü yöneticisi Murat Karayılan geçtiğimiz yıl teröristlere  “Silahınız çakmak ve kibrittir” diyerek kundaklama çağrısı yapmıştı.

Önceki gün öğleyin Manavgat’ın dört ayrı merkezinde aynı anda başlayan yangınlar sonucunda üç vatandaş hayatını kaybetti. Büyük mal kayıpları yaşandı. Sekiz köy boşaltıldı; çok sayıda ev, ahır, sera, tarla kullanılamaz hale geldi. Binlerce hektarlık orman alanımız yakıldı, orman canlısı telef oldu. Yeşil Vatanımız saldırı altındadır.

Antalya/ Akseki’de bir yangın çıktı. Osmaniye, Kayseri, Mersin, Adana, Kırıkkale illerinde 10 farklı yerde eşzamanlı olarak yangınlar başladı. Marmaris’te orman yangını başladı. 12 ilimizde, 18 ilçemizde yangınlar devam etmektedir.

Ankara /Polatlı ilçesinde bulunan Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı’nı hedef alan kundaklama girişimi güvenlik güçleri tarafından engellenerek, kundakçı yakalandı. Yakalanan kundakçının PKK videoları paylaştığı saptandı.

Kısacası Yeşil Vatanımıza PKK terör örgütünce toptan bir saldırı başlatılmıştır.

Kundakçılar yaptıklarıyla övünüyorlar. Ancak “aklayıcılar çetesi”, “PKK yapmadı, rant için yapıldı” gibi PKK’yı meşru gösterecek savunma içine giriyorlar.

Ama gerçeklerin eninde sonunda ortaya çıkma gibi bir özelliği vardır.

Haberler.com’un haberine göre, güvenlik kuvvetlerinin, PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren yabancı uyruklu kardeş 2 teröristin, orman yakmak için İzmir, Manisa ve Bursa illerinde keşif yaptıkları, ormanı yaktıktan sonra yurt dışına kaçacakları yönünde istihbarat edindiği öğrenildi.

SURİYE UYRUKLU PKK’LILAR MANİSA’DA YAKALANDI

Gelen istihbarat üzerine harekete geçen MİT, Emniyet ve Jandarma ekipleri söz konusu 2 kardeşin Manisa’nın Turgutlu ilçesinde olduğunu tespit etti. İzmir MİT Bölge Başkanlığı, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, İzmir İl Jandarma Komutanlığı, Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ve Manisa İl Jandarma Komutanlığı ile eşgüdüm içinde ortak operasyon sonucu terör örgütü üyesi Suriye uyruklu 2 kardeş yakalanarak gözaltına alındı.

MANAVGAT’TAKİ YANGINI ÇIKARDIĞI İDDİA EDİLEN KİŞİLERE LİNÇ GİRİŞİMİ

Türkiye’nin BİR çok bölgesinde devam eden orman yangınlarını kontrol etme çalışmaları devam ederken, Manavgat’taki yangını çıkardığı iddia edilen kişilere çevredekiler tarafından linç girişiminde bulunuldu. Jandarma ekipleri öfkeli kalabalığı güçlükle sakinleştirdi.

KANITLAR, KUNDAKLAMAYI PKK’NIN YAPTIĞINI GÖSTERMEKTEDİR

Ülkemizin pek çok şehir ve ilçesinde meydana gelen orman yangınlarının söndürülme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Antalya ve Muğla’da turistik bölgeleri etkileyen ve yerleşim yerlerini tehlikeye sokan yangınların çıkış sebebiyle ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Ancak kameralar karşısına geçen Vatan partisi yetkilileri müsebbibi net olarak gösterdi: “PKK son iki yıldır yüzlerce kundaklama saldırısı düzenlemiştir. Kendi internet sitelerinde ve PKK’ya ait “Fırat News” isimli haber sitesinde bu saldırıları övünerek anlatmaktadırlar. PKK’nın kendi açıklamasına göre geçtiğimiz Haziran ayında onlarca fabrika, işyeri ve otomobil, ateşe vermiştir. Ortaya çıkan kanıtlar kundaklamaların PKK tarafından yapıldığını göstermektedir. Yapılması gereken şey HDP’yi derhal kapatmaktır. HDP PKK’nın koludur, uzantısıdır.” (Vatan Partisi Genel Başkan yardımcısı ve Antalya İl Başkanı serdar Üsküplü)

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.