MHP’de kan dolaşımı hızlanıyor

Bir ara isyanlar ve siyasi bölünme eğilimleri sebebiyle büyük sarsıntı geçiren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) toparlanma tezahürleri göstermeye başladı. Bir yandan İYİ Parti’deki yaprak dökümü gibi üst düzey istifalarla içinin boşalması, diğer yandan hem AKP’den hem de İYİ Parti’den milliyetçi unsurların yeniden kendisine yönelmesi sonucu yeniden milliyetçi çevrelerde umut olma emareleri görülüyor. Bu kapsamda Bucak İlçe Başkanlığı’na ilçede karşılığı olan, sevilen sayılan popülaritesi yüksek Süleyman Demirezen getirildi.

Meclis’e yeni bir parti girerse AKP’nin tek başına iktidarının önüne geçileceği tezi, aslında Atlantik çevrelerinde üretilerek ortaya atılmış bir CHP efsanesidir. Girdiği 4 seçimdir uygulanan bu taktiğin fos çıktığı her seçim sonucunda kanıtlandı ama bonzai içiciliği bir türlü uyanmalarını önlüyor. ABD “kara gücü” bölücü terör örgütü PKK’nin legal siyasi kanadı olan HDP’nin Meclis’e sokulmasının gerekçesi buydu. Ama olmadı. O dönemde MHP lideri HDP ile koalisyona yanaşmayınca bu taktik boşa çıktı. Ve bir daha da tutmadı. İşte o zaman iktidara susamış ve meşhur “Tayyip düşmanlığı”nın gözlerine perde çektiği bir kısım MHP’li hükümete sırt çevirdi diye kendi liderlerine sırt çevirdi. İYİ Parti doğdu.

Ancak gelinen nokrada MHP’nin toparlanmaya, İYİ Parti’nin dağılmaya başladığı gözleniyor. Yuvaya dönüşler sıklaştı. İşte toparlanmanın, toplumda çekim merkezi olmaya başlamanın tezahürlerinden biri de MHP Bucak İlçe Başkanlığına Süleyman Demirezen’in atanması oldu.

İşte MHP İl Başkanı Hikmet Ökte’nin sosyal medyada yaptığı paylaşım!

“Sayın Genel Başkanım Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi ve Teşkilattan sorumlu Genel Başkan yardımcım Semih Yalçın Beyin onaylarıyla Bucak ilçe Başkanlığına Sayın Süleyman Demirezen beyefendi atanmıştır. Hayırlı uğurlu olsun. Süleyman Başkan ve yönetim kurulu üyelerimize…”

 


Aşağıdaki benzer haberler de ilginizi çekebilir
Başkan Ercengiz, 24 Kasım’da emekli öğretmenleri unutmadı
Halkı kutuplaştırmada Mehter Marşlarının Rolü
Bütün gözler ve umutlar, BİK Genel Kurulu’na çevrildi
Bakan’ın karşısına Andımız’la çıktılar
Başbuğ’dan sosyoloji dersi
Bu zihniyet ancak farika satar, hapishane açar
YOZLAŞAN MESLEK ETİĞİı
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir