Murat Akbıyık’ın ani istifasının perde gerisi

AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı

Murat Akbıyık’ın ani istifasının sırrı aydınlanıyor

Geçen ayın sonlarında aniden istifa eden ve İl Genel Meclisi’ne aday adayı olduğu belirtilen, ancak açıklanan istifa gerekçesi kamuoyunu tatmin etmeyen AK Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık’ın istifasının perde gerisinde başka gerçek ve etkenlerin olduğu iddia edildi.

Kasım ayının sonunda aniden istifa eden ve İl Genel Meclisi’ne aday adayı olduğu belirtilen, ancak açıklanan istifa gerekçesi kamuoyunu tatmin etmeyen AK Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık’ın istifasının perde gerisini aralayan iddialar ortaya atıldı.

CHP Meclis üyesi aday adayı Nihat Ülkü’nün 26 Kasım’da sosyal medya hesabından yaptığı, AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık’ın, 24 Haziran seçimleri arifesinde üyeleri Deniz Kurt’un, İyi Parti Milletvekili adayı Osman Kurt’a siyasi destek vermesini “siyasi ahlaksızlık” olarak değerlendirmesini konu alan paylaşımını binaen Murat Akbıyık’ın ani istifası kamuoyunda yoğun bir şekilde tartışılıyor.

İddialara göre, Deniz Kurt’un adaylığının, 24, 25 ve 26’ncı dönem AKP Milletvekili, AKP MKYK üyesi Gökçen Özdoğan Enç’i devreye sokarak İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan nezdinde şefaatte bulunması sonucu İl Başkanı Volkan Mengi ve Milletvekili Bayram Özçelik’in devre dışı bırakılarak onaylanması derin kırgınlıklara sebep oldu. Çünkü hem Bayram Özçelik hem Volkan Mengi, bir başka aday adayı Mehmet Şimşek’i istiyordu.

Oluşan bu fay hattının enerjisine, Murat Akbıyık’ın Belediye Başkan adayı Deniz Kurt’u daha 6 ay önce “siyasi ahlaksızlık”la itham etmesi gerçeği eklenince istifa depreminin geldiği ileri sürüldü.

SİYASİ AHLAKSIZLIKLA SUÇLADIKLARI BİRİYLE NASIL ÇALIŞACAKLARINI SORDUM

KıvılcımHaber’e konuşan CHP Belediye Meclis üyesi aday adayı Nihat Ülkü, “kendi partilisini kahvehanede bile söylenmeyecek şekilde siyasi ahlaksızlıkla suçlamıştı. Ben sadece siyasi ahlaksızlıkla suçladığı bir kişiyle nasıl çalışacağını sordum. Ardından Akbıyık istifa kararı aldı. Kendisini tebrik ederim. Onurlu bir davranıştı” dedi.

ÇALIŞMALARINDA BEN BUNU

GÖZLEMLİYORUM; BİR SOĞUKLUK OLDUĞUNUN FARKINDAYIM

Nihat Ülkü, kamuoyunda da yoğun bir şekilde tartışılan bu “siyasi ahlaksızlık” ithamı üzerine nasıl birlikte çalışıldığı sorusunun gündeme getirildiği sosyal medya paylaşımı hakkında, “altında 133 tane beğeni” bulunduğunu, “etiketlenen Bayram Özçelik, Danışmanı ve Volkan Mengi’nin bu etiketlemeyi iptal etmedikleri”ni belirterek, “onlar orada duruyor. Onların da nasıl tavır alacaklarını çok merak ediyorum. Zaten siyasi arenada da, çalışmalarında da ben bunu gözlemliyorum. Bir soğukluk olduğunun farkındayım” diye konuştu.

Gökçen Özdoğan Enç

DENİZ KURT’UN ADAYLIĞI, İL BAŞKANI MENGİ İLE

MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK’İN TERS KÖŞEYE YATIRILARAK GERÇEKLEŞTİĞİ İDDİASI

Nihat Ülkü, kamuoyunda Deniz Kurt’un adaylığı ile ilgili bazı söylemlerin olduğunu, bu konudaki düşüncelerinin ne olduğu sorumuzu da şöyle cevaplandırdı:

“Bayram Özçelik dâhil il örgütünde Mehmet Şimşek’in getirilmesi yönünde bir tasarrufları olduğunu duymuştum. Ancak Deniz Kurt’un Antalya’da AK Parti MKYK üyesi Gökçen Enç Hanımefendiye ulaşarak işini bağladığını, O’nun da İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ileterek Tayyip Erdoğan’a konunun ulaşmasını sağladığını, Tayyip Erdoğan’ın da Deniz Kurt’u belediye başkan adayı olarak görevlendirdiğini duyuyoruz. Tabii ki bu bir duyumdur. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bunu AK Partililer kendileri muhasebesini yapsınlar.”

VOLKAN MENGİ’NİN DE İSTİFASINI BEKLİYORUM

Son olarak Ülkü sözlerini, “ben Volkan Mengi’nin de yakın zamanda il başkanlığından istifasını bekliyorum” diye son verdi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir
31 Mart AKP için bir kumar mı? Yozlaşan meslek etiği
Perinçek’ten Cumhurbaşkanına sert çıkış Deniz Kurt, basınla buluştu
Ekonomik Ergenekonu da çökerteceğiz Haziran’a saldırı
HDP İLE İŞBİRLİĞİ AK PARTİ’YE EN ETKİLİ SEÇİM DESTEĞİDİR BUSİAD’tan MAKÜ’de “fikri mülkiyet” konferansı
Kuş cennetine pimi çekilmiş bomba Yılmaz bir adam

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.