“PKK/HDP siyaseti ‘sol’u öyle bir hale getirdi ki…”

Eski CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Amerika Birleşik Devletleri (ABD’nin) Suriye’den çekilme kararına bazı ‘sol’ kesimlerden itirazlara isyan etti. Aygün, “PKK/HDP siyaseti solu-sosyalistleri öyle bir hale getirdi ki; ‘ABD Suriye’de kalsın’ diye imza toplanabiliyor” dedi.

ABD’nin Suriye’den askerlerini çekme kararı, kendisini ‘sol’ diye tarif eden bazı kesimlerde saçını başını yolacak kadar üzüntüyle karşılandı. Böylece “emperyalist sol”, “sahte sol” söyleminin gerçekliği bir kere daha kanıtlandı. Hatta bir grup PKK/HDP sempatizanı, Beyaz Saray’ın internet sitesinde başlattıkları imza kampanyasıyla ABD’ye “çekilmeyin” çağrıları yapıldı.

Duruma tepki gösteren eski CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, sosyal medya hesabından bu kesimleri şöyle Twitterladı:

“PKK/HDP siyaseti solu-sosyalistleri öyle bir hale getirdi ki: ‘ABD Suriye’de kalsın’ diye imza toplanabiliyor… Ve bu adamlar sosyalistlerin gazetelerinde, TV’lerinde başköşede… Sosyalistler ‘HDP fırça atacak’ korkusuyla çıtını çıkaramıyor… Ne hazin, ne dramatik… Ne ahmakça…”

Bu haberler de ilginizi çekebilir
31 Mart AKP için bir kumar mı? Yozlaşan meslek etiği
Perinçek’ten Cumhurbaşkanına sert çıkış Deniz Kurt, basınla buluştu
Ekonomik Ergenekonu da çökerteceğiz Haziran’a saldırı
HDP İLE İŞBİRLİĞİ AK PARTİ’YE EN ETKİLİ SEÇİM DESTEĞİDİR BUSİAD’tan MAKÜ’de “fikri mülkiyet” konferansı
Kuş cennetine pimi çekilmiş bomba Yılmaz bir adam

Yalvaranlar, kaygılananlar, şaşıranlar, telaşa düşenler, kıvrananlar, çaresizler

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.