Rektör Korkmaz Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğrencileriyle Buluştu

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencileriyle Kitap Kahve Kafeterya’da bir araya geldi.

Öğrencilerle sohbet ortamında gerçekleştirilen buluşmaya Rektör Danışmanları Doç. Dr. Ali Murat Alparslan ile Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç da katıldı.

Tasarımın önemine değinen Rektör Korkmaz, her alanda tasarımın kullanıldığını ve okudukları bölümün kıymetli bir bölüm olduğunu dile getirdi. Rektör Korkmaz; “Tasarımlarınız gerek meslek alanında gerek meslek dışında hayatınıza anlam katacak, sosyal çevrenize etki edecek, sizi hayatta daha mutlu edecek. Yaşamımızda çocukluktan ölüme kadarki dönemlerde elde ettiğimiz kazanımları sadece akademik ya da mesleki kariyer kazanımlarının dışına taşmanız gerekiyor.” dedi. MAKÜ Kariyer Okulundan ve MAKÜ Sosyal Uygulamasından da söz eden Rektör Korkmaz, “Gerek Kariyer Okulunda gerekse MAKÜ Sosyal Uygulamasında programlara katılırsanız mezun olduğunuzda iki diploma daha alacaksınız. Artık iş hayatında sizin hangi üniversiteden mezun olduğunuza değil de, hangi yetenek ve yeterliliklerle, hangi vasıflarla, hangi ilgilerle donatıldığınıza bakıyor insanlar. Üniversitede farklı görüşte arkadaşlar edinirsiniz. Fikirleriniz uymayabilir ama belki de arkadaşınızdan ya da arkadaşınızın sizden öğrenecek çok şeyi olabilir” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler de Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz’a yapılan buluşma için teşekkür ederek, MAKÜ Ailesinin bir ferdi olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.