Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’ı ağlatan açılış

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ’de) ağabeyi Prof. Dr. İlhan Varank’ın ismini taşıyan kütüphanenin açılış töreninde duygulu anlar yaşadı. Bakan Varank, ağabeyi ile ilgili klip gösterimi sırasında gözyaşlarına hakim olamazken, kürsüde konuşurken sözler boğazında düğümlendi; konuşmasını yarıda keserek yerine geçti ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na sarıldı.

Törende, 15 Temmuz ABD/FETÖ darbe kalkışmasının anlatıldığı görüntüler ve Prof. Dr. İlhan Varank’ın öğrencilerinin ve eşinin konuşmaları izletildi. Sinevizyonu izleyen Bakan Varank, duygulu anlar yaşadı. Yerinde izlerken gözyaşlarına hâkim olamadı.

Konuşma yapmak için kürsüye çıkan Varank, 2006 yılında kurulan MAKÜ’nün hızla büyüdüğünü, bugün de hem üniversiteye hem de Burdur’a yakışır bir kütüphanenin açılışını yaptıklarını söyledi.

Bu sırada yeniden duygulanan Bakan Varank, gözyaşlarını tutamadı. Sözler boğazına düğümlendi. Konuşmasını sürdüremeyeceğini belirten Varank, yatırımın hayırlı olması temennisinde bulundu. Kürsüden inerek protokoldeki yerine gelen Varank, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na sarıldı.


Aşağıdaki benzer haberler de ilginizi çekebilir
31 Mart, AKP için bir kumar mı?
İKİ DAVA, İKİ MAHKEME SALONU
Kuş Cennetine Pimi Çekilmiş Bomba
Bakan’ın karşısına Andımız’la çıktılar
Başbuğ’dan sosyoloji dersi
Bu zihniyet ancak farika satar, hapishane açar
YOZLAŞAN MESLEK ETİĞİı
İnşaat sektörü iflasın eşiğinde
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.