Vatan Partisi, İsrail’e top gibi gürledi; Filistin Başkonsolosu da destek verdi

Vatan Partisi ve Filistin Konsolosu İsrail’e meydan okudu: “Siyonizm yenilecek, Filistin kurulacak!”

Filistin’in İstanbul Başkonsolosu Hanaa Aburamadan ile görüşen ve ortak eylem kararı alan Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı İbrahim Okan Özkan, Konsolosluk önünde açıklama yaptı. Özkan ‘Bölge ülkelerinin emperyalizm karşısında oluşacak birliği bugün hiç olmadığı kadar önemli. İtidal çağrıları meseleyi çözmez.’ dedi

Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı İbrahim Okan Özkan beraberinde bir heyetle, dünyanın en büyük ikinci terör devleti olan ve baş terörist ABD’nin Orta Doğu halklarının arasına muzır ve Filistin halkının katili olarak yerleştirdiği İsrail’e karşı 7 Ekim’de 70 yıllık bir birikimle adeta bir yanardağ ağzı gibi gürleyerek patlayan Aksa Tufanı Harekâtı ve Filistin’e destek için dün Filistin’in İstanbul Başkonsolosluğunu ziyaret etti. Vatan Partisi heyeti, Filistin’in İstanbul Başkonsolosu Hanaa Aburamadan ile görüştü. Özkan ve Aburamadan, görüşmenin ardından basına açıklama yaptı.

Görüşmenin ardından Aburamadan ve Özkan, basın açıklaması yaptı.

‘İNŞALLAH BERABER MESCİDİ AKSA’YI ZİYARET EDECEĞİZ’

Aburamadan, ziyaretin Filistin ve Türk halkı arasındaki güçlü bağı gösterdiğini söyleyerek, “Çok teşekkür ederim. Kelimeleri bulamıyorum. Çok mutlu oldum. Burada olmanız gerçekten büyük bir destek. Bu davada destek olduğunuz için teşekkür ederiz. Filistin halkı, Gazze halkı şu an çok zor

durumda. Vatan Partisi’ne bu duruşu için teşekkür ediyorum. Tüm Türk halkına Vatan Partisi’ne teşekkür ederim. Sözler size teşekkür etmek için yetmiyor. Allah’ın izniyle Filistin devletinin kurulmasıyla hep birlikte inşallah Mescidi Aksa’yı ziyaret edelim.” İfadelerine yer verdi.

‘FİLİSTİN HALKIYLA OMUZ OMUZAYIZ’

İl Başkanı Özkan da yaptığı konuşmada, “Dünyanın en büyük teröristine, ABD’ye meydan okuyoruz!” diyerek, “Batı Asya devletlerinin ortak mücadelesiyle, Amerikan emperyalizmini ve İsrail Siyonizm’i yenilecek, bağımsız ve birleşik Filistin Devleti kurulacaktır!” ifadelerini kullandı.

Özkan açıklamasına, “ABD emperyalizmine ve İsrail Siyonizm’ine karşı direnen Filistin’in yanındayız! Zulme boyun eğmeyen Filistin halkıyla omuz omuzayız! Filistin’in İsrail’le çatışmalarının sürdüğü bu günlerde Filistin Devleti İstanbul Başkonsolosu Sayın Hanaa Aburamadan ile görüşerek birlik ve dayanışma çağrılarımızı ilettik” şeklinde devam etti.

Özkan şu ifadelere yer verdi:

“BAĞISIZLIK UĞRUNA VE İŞGALE KARŞI VERİLEN HER SAVAŞ HAKLIDIR”

“7 Ekim 2023 tarihinde Hamas’ın başlattığı Aksa Tufanı Harekâtını destekliyoruz ve selam gönderiyoruz.

“Filistin, zulme karşı İsrail’le savaşmaktadır.“ Filistin toprakları İsrail işgali altındadır.

‘İSRAİL ABD ÜSSÜDÜR’

İsrail’in, ABD emperyalizminin “bölgemizdeki ana üssü” olduğunu, İsrail’in “yayılmacı ve saldırgan politikasının altında ABD”nin bulunduğunu belirten Başkan Özkan, “Bölge ülkelerinin emperyalizm karşısında oluşacak birliği bugün hiç olmadığı kadar önemlidir” değerlendirmesinde bulundu.

ZAFER İÇİN VATAN PARTİSİ’NİN ÜÇ AYAKLI FORMÜLÜ

“İtidal çağrıları yaparak Filistin meselesi çözülemez! Filistin meselesinde tarafsız kalmak İsrail’in ve ABD’nin ekmeğine yağ sürmektir” ifadeleriyle “itidal” çağrış yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da eleştiren Özkan, “İsrail’in saldırganlığını durdurmak ve Filistin’in mücadelesini zafere ulaştırmak için Vatan Partisi’nin Üç Ayaklı Planı uygulanmalıdır” şeklinde kesin çözüm formülünü de açıkladı.

“Bağımsızlık uğruna ve işgale karşı verilen her savaş haklıdır.”

Başkan Özkan, partisinin Filistin meselesinin kesin ve köklü çözümü için formülüne şöyle açıkladı:
·         “Doğu Kudüs merkezli, toprakları birleşik, bağımsız Filistin Devleti kurulmalıdır.
·         “ABD ve İsrail’in ‘Kürdistan’ adı altında İkinci İsrail Devletini kurma girişimi Suriye ve Irak’ta bozguna uğratılmalıdır.
·         “ABD-İsrail-Yunanistan-Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ortaklığının Doğu Akdeniz’deki saldırganlığı boşa çıkarılmalıdır.”

Başkan Özkan konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü:

‘BATI ASYA’NIN DİRENİŞİNİ KIRAMAYACAKLAR’

“ABD, İsrail’e destek vermek için dünyanın en büyük uçak gemisini yolluyor. On yıllardır insan hakları ve demokrasi bahanesiyle ABD, Vietnam’ı, Afganistan’ı, Irak’ı, Suriye’yi, Libya’yı ve daha nicelerini işgal etti, mazlumları katletti. Dünyanın en büyük teröristine, ABD’ye meydan okuyoruz! Tanklarıyla, toplarıyla, dünyanın en büyük uçak gemileriyle gelseler de Batı Asya’nın direnişini kıramayacaklar. ABD, dünyanın jandarması değildir.

MANDACILARA DİKKAT!“Arap karşıtlığından ötürü İsrail yandaşlığına soyunan sözde Türk milliyetçileri var. Türk milliyetçiliği emperyalizme karşı tavırda sınanır. Türk milliyetçisi bağımsızlık mücadelelerinden yanadır, İsrail’in emperyalist politikalarını destekleyen mazlum Filistin halkı düşmanı Türk Milliyetçiliği olamaz. “Filistin İsrail’e saldırarak kendini bitirecek.”, “Filistin’in

İsrail’e saldırması İsrail’e yaradı.” diyenler, Mustafa Kemal Paşa Anadolu’da savaşa başladığı zaman “Aman savaşmayalım, bizi tümüyle işgal ederler” diyen mandacıların devamıdır. Mustafa Kemal Paşa’yı vatana ihanetle suçlayan Damat Feritlerden ve Ali Kemaller de aynı kaygılarla vatanlarını sattılar. Türkiye’de mandacılığa ve emperyalizm uşaklığına izin vermeyeceğiz.”

BAĞIMSIZ VE BİRLEŞİK FİLİSTİN DEVLETİ

“Vatan Partisi hem bugün hem de geçmişte Filistin halkının hep yanında olmuştur” diyen Başkan Özkan konuşmasını, “Partimiz, 1973 yılında Nahr El Bared Kampında İsrail istihbarat örgütü MOSSAD’ın yaptığı bir operasyonda Filistin’in bağımsızlık davası için 8 şehit vermiştir. Haklı mücadele uğrunda hayatlarını kaybeden şehitlerimizi bir kez daha saygıyla ve minnetle anıyoruz. Batı Asya devletlerinin ortak mücadelesiyle, Amerikan emperyalizmi ve İsrail Siyonizm’i yenilecek, bağımsız ve birleşik Filistin Devleti kurulacaktır!” ifadeleriyle sona erdirdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.