9’ncu Burdur Kitap Festivali kapılarını açtı

Burdur Belediyesi’nin 8’nci Burdur Kitap Festivali kapılarını kitapseverlere açtı. Törenle açılışı yapılan 8’nci Burdur Kitap Fuarı15-25 Şubat tarihlerinde Burdur halkına hizmet verecek. Fuarı, gündüz 10,00’dan gece 23,30’a kadar açık olacak.

Açılış törenine Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İYİ Parti İl Başkanı Faruk Erkan, Fuarın organizatörü, aynı zamanda turquoise.com (Mermer Doğaltaş Teknolojileri dergisi) sahibi Mehmet Abdioğulları, BAYŞADER Başkanı Ali Bilgen, Eğitim İş Burdur Şube Başkanı Erkan Putgül, Denizli, Afyon, Çanakkale ve daha birçok ilden Başkan Ercengiz’e destek için gelen Eczacı Odaları başkanları ve eczacılar ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasını müteakiben bir konuşma yapan Başkan Ercengiz, belediyeciliği sadece yol, kaldırım, park yapan ve asfalt döken olarak algılamadıklarını belirterek, “en başından İstanbul’da ne varsa Burdur’da da olmalı. Ankara’da ne yaşanıyorsa Burdur’a da getirebilmeliyiz demiştim” diye konuştu.

“Bu yıl daha da büyüterek yeni bir etkinliği Burdur halkının hizmetine sundukları”nı, “spordan sanata, bilimin birçok alanında yaptığımız çalışmalarla Burdur halkına farklı bir belediyecilik anlayışını en azından bu kısa dönem içerisinde neler yapabileceğimizi göstermeye çalıştıkları”nı belirten Başkan Ercengiz, “birazdan açılışını yapacağız. Bu fuarı birçok yayınevinin katılımıyla bu yıl daha da profesyonelce hazırladık. Hazır bilgiye cep telefonları ve internet sayesinde kolayca ulaşan sevgili gençlerimizi okumaya teşvik etmeye çalışıyoruz. Biz gençlerimizi yeniden kitap okuru haline getirmek için bu fuarlardan daha fazla kitap alır hale getirmeliyiz” diye konuştu.

Başkan Ercengiz şu görüşleri savundu:

“Burada 10 gün boyunca birçok yazarımızı sizlerle buluşturacağız.

“Okumayan bir ulus, okumayan bir nesil tarihten dersini çıkartamayan ve bu sebeple tarihi tekerrürden ibaret sayan bir şekilde yetişmeye devam edecektir.

“Bize çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine hedef gösteren Büyük Atatürk’ün başta Nutuk olmak üzere bize önerilen tüm kitaplarımızı gençlerimize ulaştıracağız.

“Fuarımızın hayırlı olmasını diliyorum.

“Uzaktan yakından, Çanakkale’den, İzmir’den, Aydın’dan, Afyon’dan, Muğla’dan, Denizli’den, Kütahya’dan gelen tüm meslektaşlarımın bana verdiği desteği de arkamdan hissederek hepinize saygılarımı sunuyorum; fuarımızın hayırlı olmasını diliyorum.”

15 Şubat’ta Murat Tavlı, 17 Şubat’ta Ayşegül Dede, Necati Demirci, 19 Şubat’ta Nilgün Bodur, 20 Şubat’ta İrfan Değirmenci, 22 Şubat’ta İsmail Saymaz, 23 Şubat’ta İbrahim Özbay, Şermin Yaşar, 24 Şubat’ta Bilal Sami Gökdemir,  Kahraman Tazeoğlu, Yelda Kırçavul ve Sinan Yağmur’un katılımlarıyla renklenecek olan festival Sabah saat 10.00’dan,  akşam saat 23.30’a kadar etkinliklerini sürdürecek.

Fuara Sebahat Gümüş, Kamile Yılmaz gibi Burdur Şair ve Yazarlar Derneği (BAYŞADER) üyesi yazar ve şairler de bir stantta buluşarak kitaplarıyla katıldılar.

Burdurlu kitapseverler için 9’uncu kez kapılarını açan Burdur Kitap Festivaline 30’u aşkın yayınevi katılıyor. Fuarda 10 gün süreyle 50’ye yakın yazar da kitap imzası ve çeşitli etkinliklerde kitapseverlerle buluşacak.

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EYT’liler toplandı Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir