Cumhur İttifakı zorda; MHP adaylarını çekiyor

Cumhur İttifakı’nın AKP kanadı, Burdur’da Son Yapılan

Anketler Sonucu Kaybetme Tehlikesini Görünce

Masaya Yeniden Oturuldu; MHP Belediye

Başkan Adayını Geri Çekti Diye

Bayram Ediyorlar

İttifak çalışmalarını tamamlayarak tüm adaylarını törenlerle açıklayan AKP ve MHP, yeni bir durumla karşılaşınca çark etti. İttifak yapılmayan Burdur’un da içinde bulunduğu 49 ilde iki partinin ayrı adaylarla seçime girmesi nedeniyle bazı yerlerde belediye başkanlıklarını kaybetme riski ortaya çıkınca yeniden masaya oturdu. İttifakın kapsamı 81 ile çıkarıldı. Burdur’da bu kapsamda olduğu için kaybetme riski büyük olan AKP’liler, MHP adayını çekti diye bayram etmeye başladı.

MHP’NİN ADAYINI ÇEKMESİ, GEREK ADAY GEREKSE TABANDA

 SIKINTI YARATTIĞI, BUNUN TEPKİSİNİN SERT OLACAĞI DİLE GETİRİLİYOR

Anket sonuçları ve sahadan gelen analiz raporları, Burdur’da çanların AKP için çaldığını gösteriyor. Bu gerçeğin yarattığı panikle MHP’nin ayrı adayla çıktığı diğer illerle birlikte Burdur’un da masaya yatırıldığı öğrenildi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP’nin) seçim çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayan Belediye Başkan Adayı Uğur Şen’i Genel Merkez’den gelen emirle geri çektiği, bu hamlenin gerek Belediye Başkan adayı üzerinde gerekse MHP Burdur tabanında sıkıntı yarattığı ifade edildi. Adayın geri çekilmesinin AKP cenahının bayram yerine dönmesine sebep olsa da MHP tabanının bu hamleye tepkisinin sert olacağı, CHP adayı Ali Orkun Ercengiz’e oy kayması şekline dönüşeceği ileri sürüldü.

Öte yandan kulis bilgilerine ve KıvılcımHaber’in araştırmalarına göre, aday çeken MHP’ye daha fazla Meclis üyeliği verilecek.

DİRENEN ADAYIN DOSYASI SÜMEN ALTI

Diğer illerde olduğu gibi Burdur’da da yerel seçimlerde adaylık başvurularını partilerin il ve ilçe yönetim kurulları yaptığından dolayı, 19 Şubat’a kadar il ve ilçe seçim kurullarına yapılacak başvurularda direnen adayların dosyası verilmeyecek ve böylece adaylıkları önlenmiş olacak.

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EYT’liler toplandı Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir