Af ve özür dilemek insanı küçültmez, tersine büyütür

Vali Atik’in bu tutumunun ardından Efsane Vali Yazıcıoğlu akıllara düştü

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, önce Bolu Beyi gibi davrandı, kendisini tanıyamayan dönerci ustasının kendisiyle ilgilenmemesine hiddetlenerek işyerini kapattırdı; kamuoyunda gelen tepkiler üzerine halktan af ve özür diledi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız da eşlik ettiği Denizli Valisi Ali Fuat Atik, yeni tip Koronavirüs (Kovid19) kontrolü amacıyla çıktığı kentin ana caddelerinden biri olan Gazi Caddesi’nde uğradığı bir dönerci dükkânında imza attığı uygulamayla kamuoyunda şaşkınlık yarattı.

Koruma ekibi ve protokolle birlikte bir dönerci dükkânına yanaşan Vali Atik, tezgâhı başında döner kesen ustaya selam verdi. Dönerci ustası, Vali’yi selamlamasının ardından işine dönerek döner kesmeye sürdürdü. Bu duruma sinirlenen ve eldiven kullanımının kurallarını ve mevzuatını bilmeyen Vali, yanındaki memurlara, dükkânın, dönercini elinde eldiven olmaması bahanesiyle kapatılması yönünde talimat verdi.

TIKLAYINIZ

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, bir esnaf ile arasında geçen diyaloğun kamuoyuna yansımasının ardından açıklamada bulundu. Vali Atik, “şahsımın yaklaşımı, üslubum ve kullandığım ifadenin gönül kırıcı bir yaklaşım içermesi hakikaten beni de üzdü” diyen Atik, “Vatandaşımızdan bu tutum ve yaklaşımım sebebiyle özür diliyorum” dedi.

Vali Atik şunları söyledi:

“Gün boyu yapılan denetimin getirmiş olduğu yorgunlukla işletme çalışanı ile yaşanan diyalogda şahsımın yaklaşımı, üslubum ve kullandığım ifadenin gönül kırıcı bir yaklaşım içermesi hakikaten beni de üzdü. Bu sebeple vatandaşımızdan bu tutum ve yaklaşımım sebebiyle özür diliyorum. İşletmemiz vatandaşımıza hizmet vermeye devam ediyor ve inşallah yaşanan bu üzücü görüntüyü işletmemizi ziyaret ederek nezaket ve tevazuyla telafi edeceğiz. Bizler milletimiz için varız. Bizler milletimizin hizmetkârıyız. Devlet millet için vardır. Umuyor ve diliyorum ki birlik ve beraberlik içerisinde daha sakin daha duyarlı daha vakur bir duruşla bu süreci hep birlikte atlatacağız. İnanıyorum ki salgınla mücadeleyi milletimiz kazanacak. En kısa sürece bu topraklardan koronavirüs illetini hep birlikte yeneceğiz.”

Bu olayın ardından 2003’te Denizli’de de valilik görevini yürüten efsane Vali Recep Yazıcıoğlu akıllara düştü ve bir videosu videosu sosyal medyada gündem oldu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir