Başkan Ercengiz, kadın ordusuyla yeni yıl kutladı

Burdur Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Yeni Yıl Kadınlar Matinesi Ümmü Erbil Konseri etkinliği kapsamında Burdur’un bütün mahallelerinden otobüslerle toplanan kadınlara önce Fen İşleri Kampusu gezdirildi. Burada Burdur Belediye Başkanı ve belediye Başkan Adayı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, kadın ordusuyla yeni yıl mesajı verdi.

Yılın son günleri…

Yeni yıla 3 gün kaldı.

Yerel seçimlere de 93 gün kaldı. Sahada faaliyet yürüten 2 aday var. AKP adayı Deniz Kurt ve CHP’nin adayı mevcut Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz. Resmi seçim sürecinin henüz başlamasına 3 var. Ama adaylar bir aydır sahada.

BİR YANDAN SAHADA SİYASİ FAALİUYETLERİNİ

SÜRDÜRÜKEN DİĞER YANDAN DA BELEDİYE GÖREVLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Başkan Ercengiz, bir yandan siyasi faaliyetlerini sürdürürken Belediye Başkanı görevlerini ihmal etmiyor. Kültürel ve toplumsal faaliyetler kapsamında düzenlenen Yeni Yıl Kadınlar Matinesi Ümmü Erbil Konseri etkinliği kapsamında Burdur’un bütün mahallelerinden onlarca otobüs kaldırıldı. Konsere gidecek kadınlara önce Belediye’nin Sultandere’deki Fen İşleri Kampusu gezdirildi. Kampusu gezerken kadınların birbirine “çocuk çok güzel çalışıyor” şeklinde söyleşmeleri dikkat çekti.

KENDİ ENERJİSİNİ ÇÖPTEN VE GÜNEŞTEN  ÜRETEN BİR BELEDİYE OLDUK

Kadınlara hitaben kısa bir konuşma yapan Başkan Ercengiz, Fen İşleri Kampusunu yaklaşık bir buçuk yıl önce hayata geçirdiklerini belirterek, “burayı niçin yaptık? Çünkü bizim emekçi kardeşlerimizin insanca yaşayabileceği, insanca hizmet üretebileceği, işyerine geldiğinde insanca kıyafetlerini değiştirebileceği bir yerlerinin olmamasından yaptık. Vatandaş buraya geldiği zaman –birazdan sizleri gezdireceğim- tüm birim müdürlüklerindeki isteklerini, arzularını tek bir alanda toparlayıp, vatandaşımızı üzmeden, bir birimden diğer birime göndermeden, dar bir alan içerisinde her sorununu çözebilmesi için yaptık. Diğer taraftan bu binanın altındaki atölyelerimizde kullandığımız o kapalı durakların, kullandığımız o bankları, kullandığımız park ve bahçelerde ne kadar materyal varsa hepsini kendi emekçilerimiz üretmeye başladı. Biraz önce bir teyze kapalı durak istedi mahallesine. Te4yzecim dedim biraz sonra göreceksiniz, biz bunları tek tek el emeği göz nuruyla üretiyoruz. Bizim işçilerimiz tarafından tek tek cıvatası sıkılarak yapılıyor dedim. İnşallah yapacağız. Biraz sonra sizlere göstereceğiz. Bu binayı borçlanmadan yaptık. Bu binayı tasarlarken her gün üzerimizden akıp geçen güneşten enerji üretmesini sağlayarak yaptık. Yukarda 5 bin m2’lik güneş enerjisi panelleriyle Burdur Belediyesi’nde tüketilen tüm enerjinin yüzde 15’ini, yani altıda birini karşılıyoruz. Sadece bu binanın çatısında… Biz enerjiyi güneşten, en enerjiyi çöpten üreten bir belediye olduk. İnşallah havaların daha iyi olduğu bir günde sizi oraya da gezmeye götüreceğim; kokudan pislikten girilmeyen, bahar aylarında lavanta bahçesine döndüreceğimiz, her bir evden attığımız çöpün enerjiye dönüştürüldüğü bir tesis yaptık. Bu tesis, evlerdeki çöplerimizi enerjiye dönüştüren, 29 yıllığına yüzde 29 kar ortağı olduğumuz bir özel müteşebbis işletmesi olarak hayata geçirdiğimiz en önemli projelerimizden birisi oldu” diye konuştu.

KADIN ORDUSUYLA KİTLESEL YENİ YIL MESAJ VE KUTLAMASI

Başkan Ercengiz kadın ordusuyla kampusu gezerken kitlesel bir yeni yıl mesajı da verdi. Başkan Ercengiz, “yeni yıl hepimize başta sağlık, mutluluk, huzur ve eğer isteyen varsa daha çok para, daha çok kazanç getirmesi dileği ile yeni yıl hepimize kutlu olsun, mutlu olsun” dedi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir
MAKÜ’ye TÜBA-GEBİP Ödülü Yozlaşan meslek etiği
Perinçek’ten Cumhurbaşkanına sert çıkış Yerel seçimler, kent ve engelliler
Ekonomik Ergenekonu da çökerteceğiz Haziran’a saldırı ya da tutunduğu dalı kesmek
HDP İLE İŞBİRLİĞİ AK PARTİ’YE EN ETKİLİ SEÇİM DESTEĞİDİR Tarihi yenilgi ya da büyük zafer
ABD’nin Suriye’den çekilişi karşısında kaygılananlar Isparta’da Kubilay anması
Hayvancılık sektöründe acil önlem paketi CİA ve FETÖ destekli Uygur Ayrılıkçıları Burdur’da

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.