Hükümetinki 2020 lira ama Başkan Ercengiz 2 bin 200 yaptı

Başkan Ercengiz, Belediye emekçilerine en büyük yılbaşı hediyesi verdi; Burdur belediyesi emekçilerinin asgari ücreti 2 bin 200 lira oldu.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun asgari ücret talimatını yeni yılın ilk ayı itibariyle uygulamaya sokarak, Belediye emekçilerinin yeni asgari ücretinin 2 bin 200 liraya çıkarıldığını müjdeledi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, belediye emekçilerine en büyük yeni yıl armağanı müjdesini verdi.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, CHP’li belediyelerin 1 Ocak 2019’dan itibaren asgari ücreti 2 bin 200 lira olarak uygulanacağı talimatını aldıklarını ifade eden Başkan Ercengiz, Belediye büyük işçilerine müjdeyi verdi. Başkan Ercengiz, “asgari ücret konusunda Genel Başkanımızın ağzından çıkan bizim için emirdir. Biz zaten emekçi varsa, işçi varsa, burada iş üretiyoruz. Biz yandaş müteahhit yaratmak yerine emekçi ve zanaatkarın mesleğini ve el emeğinin, alın terinin karşılığını vermek tarafındayız. Zaten bu yüzden gittik çöp kamyonlarını aldık, ekskavatör aldık, asfalt kazıma makinesini aldık, asfalt freze makinesini aldık ve bu kadar çok iş makinesini işçimizin emrine sunduk. İşimizi kendimiz üreteceğiz. Herhangi bir şekilde dışarıdan hizmet almayacağız. Üretimden ettiğimiz tasarrufu, emekçimizin alın teri olarak emekçimize vereceğiz. Geldiğimizde asgari ücret 900 liraydı. Bugün Burdur Belediyesi’nde bin 900 liranın altında çalışan işçimiz yok. Biz insanca yaşanacak rakamı işçimize vermeye çalışıyoruz. 1 Ocak’tan itibaren Genel Başkanımızın ağzından çıkan söz ne ise biz de bu sözün arkasında durup, gereğini yerine getireceğiz” diye konuştu.

Bu haberler de ilginizi çekebilir
MAKÜ’ye TÜBA-GEBİP Ödülü Yozlaşan meslek etiği
Perinçek’ten Cumhurbaşkanına sert çıkış Yerel seçimler, kent ve engelliler
Ekonomik Ergenekonu da çökerteceğiz Haziran’a saldırı ya da tutunduğu dalı kesmek
HDP İLE İŞBİRLİĞİ AK PARTİ’YE EN ETKİLİ SEÇİM DESTEĞİDİR Tarihi yenilgi ya da büyük zafer
ABD’nin Suriye’den çekilişi karşısında kaygılananlar Isparta’da Kubilay anması
Hayvancılık sektöründe acil önlem paketi CİA ve FETÖ destekli Uygur Ayrılıkçıları Burdur’da
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.