Başkan Ercengiz, mahalle sakinleriyle buluşmaya devam ediyor

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in,

Atatürk Mahallesi ve Fevzi Çakmak Mahallesi

sakinleriyle Buluşması bir araya geldi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Atatürk ve Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleriyle Cumhuriyet Yaşam Merkezi’nde bir araya geldi.  Vatandaşların sorunlarını dinledi. Talep ve görüşlerini aldı.

Belediye Başkanı Ercengiz, 5 yıl boyunca yapılan yatırımlardan bahsederek,  Atatürk Mahallesi’ndeki tamamlanan ve yapımı devam eden projelerin detaylarını aktardı. Başkan Ercengiz, mahalle sakinleri ile bir araya geldiği Cumhuriyet Yaşam Merkezi’nin yapım sürecinden bahsederek, “Burdur Belediyesi’nin finansman hesabını düzgün yaparak, borç almadan ve faiz ödemeden bir buçuk sene kadar kısa bir sürede yapımını tamamladık” dedi.

Başkan Ali Orkun Ercengiz ayrıca Atatürk ve Fevzi Çakmak Mahalle sakinlerinin merak konusu olan hastane ihalesi hakkında sorularını cevapladı.

Başkan Ercengiz, önümüzdeki günlerde faaliyete geçecek olan El Sanatları Merkezi hakkında da bilgi verdi. Daha önce halı saha olarak kullanılan, Fethiye güzergâhında Burdur’un yol ticaretinin değerlendirilmesi konusunda önemli bir bölge olduğunu ifade ederek, “Burdur el sanatlarının ve ürünlerini, marka değerlerini ortaya çıkaracak çalışmaların, satış ve pazarlamasını yapabilecek bir alan olarak planlandı. Önümüzdeki günlerde bu merkezi, Burdur değerlerinin satış ve pazarlaması için faaliyete sokacağız. Biz kendi zanaatları ile her işini gören, dışarıdan hizmet almayı bitirip, müteahhitleri zengin etmeyi, yandaş yaratmayı bitiren, tamamen devletçi bir politikayla kendi kazandığımızı yurttaşa geri kazandırarak, tasarruf ederek ve tasarrufları ile de hizmet veren bir belediyecilik anlayışını getirdik. Bizim derdimiz bina yapmak değil. Bizim derdimiz işlevsel binalar yapmak”  ifadelerini kullandı.

Bu haberler de ilginizi çekebilir
Tam bir ahlaksızlık örneği: Yedek firma fiyaskosu Yozlaşan meslek etiği
Perinçek’ten Cumhurbaşkanına sert çıkış Yerel seçimler, kent ve engelliler
Başkan Ercengiz’in kadın ordusuyla kitlesel yeni kutlaması Haziran’a saldırı ya da tutunduğu dalı kesmek
HDP İLE İŞBİRLİĞİ AK PARTİ’YE EN ETKİLİ SEÇİM DESTEĞİDİR Tarihi yenilgi ya da büyük zafer
ABD’nin Suriye’den çekilişi karşısında kaygılananlar Isparta’da Kubilay anması
Hayvancılık sektöründe acil önlem paketi CİA ve FETÖ destekli Uygur Ayrılıkçıları Burdur’da
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.