Can Havliyle Yeni Hamleler Bekliyoruz

AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt yaptığı Belediye işçileri buluşması sonrası yaşananlar ile ilgili basın açıklaması yaparak Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve ekibini bir telaşın aldığını ifade etti. Kurt, “Belediye işçileri ile bir araya gelmem ve verdiğim sözler Başkan ve Kuzeni Belediye Meclis Üyesi Say’ı rahatsız etti” diyen Kurt, bunun da göstergesi işçilerle apar topar yaptığı toplantı olduğunun altını çizdi. Başkan Adayı Deniz Kurt, kalan 47 kusur günde de işçiler için 5 yılda yapmadığı daha birçok hamleler yapmayı bekliyorum” dedi.  

“Yine Son Dakika Göz Boyamaya Kalkacak”

Görev yaptığı 5 yıl boyunca işçilerin özlük hakları ile ilgili elle tutulur bir girişiminin olmadığını ifade eden AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, “5 yılda ortaya çıkan açığını örtbas etmek amacıyla ve can havliyle bazı hamleler yapmaya çalışacak. En basit şekli ile zarar görmemek adına, işçilerimizin özlük dosyasında bulunması gereken sözleşmelerin dahi apar topar hazırlanarak imzalatılması gibi. Ya da belediye isçilerimizin ücretleri konusunda ‘can havliyle yapılmış’ bir son dakika açıklaması da bekliyorum. Eminim Sayın Ercengiz bizim onlara ziyaretimizle sahip çıkmamızın ardından, bir anda işçisini hatırlayacaktır” şeklinde konuştu.

“Tembel Öğrenci Gibi Zor Durumda”

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in son zamanlarda yaptığı tüm girişimleri göz boyama amacıyla yapılmış çalışmalar olarak değerlendiren Başkan Adayı Deniz Kurt, alın teri ile çalışan emekçilere verilen tüm katkılardan da memnuniyet duyacağının altını çizdi. Kurt esas meselenin burada neden son dakika göz boyamaya kalkıyor sorusunun sorulması gerektiğini ifade ederek şu şekilde konuştu, “aslında cevap belli: Başkan ödevini yapmayan tembel öğrenci gibi zor durumdadır. Halkımızın yapacağı sınav vakti gelmiştir ve Sayın Ercengiz sınavı geçemeyeceğinin, tekrar belediye başkanı seçilemeyeceğinin farkına varmıştır. Fakat kusura bakmayın, hiç kimsenin Burdurlu hemşerilerimizin aklıyla alay etmeye, Burdurlu vatandaşlarımızı saf yerine koymaya hakkı yoktur. Son dakika açıklamalarıyla bunu örtbas etmeleri de mümkün değildir” dedi.

“İşçi ve Emekçilerimizin Gözünü Korkutmayın”

Burdur Belediye Başkanı’nın belediye işçileri ile yaptığı toplantıda yine siyasi ayak oyunlarına başvurduğunu söyleyen Kurt, “çalışan emekçilerimizin gözünü korkutmaya çalışıyor.  Konuşmasında “sizi işten çıkacaklar” diyerek algı yaratmaya çalışıyor” diyerek, bir kez daha söz verdi. Kurt konuşmasında, ” Biz belediye işçilerini ziyaretimizde ve her gittiğimiz yerde devamlı şunu söylüyoruz: ‘Biz belediye işçisinin haklarını her zaman koruyacağız’! Şu anda seçimlere giderken de onların yanındayız, Allah nasip edip belediye başkanı olduğumuzda da onların yanında olmaya devam edeceğiz, mevcut işçilerimizle de yola devam edeceğiz “ dedi.

“Bizim Büyük Hedeflerimiz Var”

Başkan Adayı Deniz Kurt açıklamasının devamında “bizim belediye başkanlığımız döneminde inşallah arı gibi çalışan, hizmet üreten bir belediye olacağı için, bırakın mevcut işçi kardeşlerimiz arasından işçi çıkarmayı yenilerine bile ihtiyacımız olacak. Çünkü bizim yönetim anlayışımız hem belediyeyi hem de Burdur’u küçültmek, daraltmak, içine kapatmak ve mevcut olanla yetinmek şeklinde olmayacak. Burdur için hedefimiz, Burdur’a ait güzellikleri ve değerleri koruyarak her gün bir öncekinin üstüne koymak, büyüyüp gelişmek ve ekonomik olarak kalkınmak. Biz, şimdikiler gibi küçük düşünmüyoruz; hedeflerimiz gerçekten büyük” şeklinde konuştu.

“Biz Emekçimizin Ne İstediğini de Biliyoruz!”

Konuşmasının sonunda Belediye işçilerine seslenen AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, “artık hayal kırıklığı yaşamayacaksınız. Sahada, Burdur’un her noktasında sizlerin ayak iziniz var. Haliyle kararlarda da sizin sözünüz olacak” dedi. Kurt Konuşmasının devamında Belediye İşçisinin kafasındaki düşünceyi de şu şekilde sıraladı;

– Belediye işçilerimiz, kendi yanında duran, işçisini müdürüne ezdirmeyen, işçisini horlanmayan babacan bir başkan istiyor.

– Belediye işçisi kardeşlerim kendi içlerinde aynı işi yaptıkları halde, kadrolu/ taşeron ayrımı yapılmasını istemiyor. Emekte birleştiği kardeşleri ile aralarında sosyal fark yaratılmasını istemiyor. Herkes pozisyonunu biliyor zaten.

– Belediye işçisi kardeşim, siyasi düşüncesinden kaynaklı ayrıma maruz kalmak istemiyor.

– Belediye işçisi kardeşim, Başkanın akrabası olduğu için başkan gibi davrananlara ezilmek istemiyor.

– Emekçi kardeşim sendikal tercihinden dolayı dışlanmak, işten atılmakla tehdit edilmek istemiyor.

– Benim İşçi emekçi kardeşim sabah maaşını almaya gittiğinde hayal kırıklığına uğrama istemiyor.

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EYT’liler toplandı Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir