Çin görüntülerini yayınladı! Heyit yaşıyor

Abdurehim Heyit ölmedi, sağlık durumu iyi

CİA’nın bir oyunu daha bozuldu; psikolojik savaş malzemesi boşa çıktı

Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki bir hapishanede tutuklu bulunduğu sırada öldüğü iddia edilerek, günlerdir sosyal medyada ısrarla dolaşarak Türkiye ile Çin’in arasına nifak tohumları ekmeye çalışan bir psikolojik savaş malzemesi olarak kullanılan, ne yazık ki devletin Bakanlıklarına kadar da sirayet eden  Abdurehim Heyit’in sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki bir hapishanede tutuklu bulunduğu sırada öldüğü iddia edilen Abdurehim Heyit’in sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, dün yaptığı açıklamada, Heyit’in, Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki bir hapishanede öldüğünü iddia etti.

Sincan Uygur Özerk Bölgesi Basın Ofisi söz konusu iddiayı yalanladı. Basın Ofisi’nin bugün Çin Medya Grubu’na sağladığı bilgilere göre, 57 yaşındaki Heyit Xinjiang Şarkı ve Dans Topluluğu’na bağlı olarak müzisyenlik yapıyordu.

Daha sonra ulusal güvenliği zedeleyici girişimlerde bulunması nedeniyle tutuklanan Heyit’in sağlık durumunun şu anda iyi olduğu tespit edildi.

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EYT’liler toplandı Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir