HDP Eş Başkanı Temelli, miting kürsüsünden Öcalan’a selam gönderdi!

HDP, PKK ile siyasi ilişkisini daha nasıl gözlere sokacak?

“6 milyon oy potansiyeli olan bir parti; teröristlikle suçlanamaz” şeklinde aklamaya çalışan o biçin “solcu”lara inat HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Mersin’de düzenlediği seçim mitinginde Abdullah Öcalan’a selam gönderdi. Temelli, Afrin’den temizlenen teröristlere de sahip çıkarak TSK’nin Türkiye’nin milli güvenliği ve bekasıyla doğrudan ilişkili tarihsel bir olay olan Zeytin Dalı Harekâtı’nı hedef aldı: “Afrin’e girdiler, Afrin’in huzurunu, demokratik anlayışını yok ettiler” dedi.

PKK ELEBAŞI ÖCALAN’A SELAM GÖNDERDİ

Aydınlık’ın haberine göre, HDP, istediği kadar terör örgütüyle ilişkisi yönünden aklanmaya çalışılsın; terör örgütü PKK ile ilişkisini ispatlayan delillere her gün yenilerini ekliyor. Mersin’deki mitingde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, PKK elebaşı Abdullah Öcalan’a selam yolladı.

“İktidar, Kürt sorunu çözülmesin diye savaş politikalarında ısrar ederken tecridi, savaş ve zulüm politikalarını Türkiye toplumuna dayatıyor” diyen Temelli, “bizim ise savaşa karşı ortak vatanda Demokratik Cumhuriyet fikriyatımız var. Selam olsun bu fikriyata, selam olsun Sayın Öcalan’a…” diye konuştu.

“AFRİN’E GİRDİLER; AFRİN’İN HUZURUNU, DEMOKRATİK ANLAYIŞINI YOK ETTİLER”

AKP iktidarının sadece “Türkiye halkları”na değil, Kürt halkına, “Suriye halkları”na da zulmettiğini ileri süren Temelli, “hala Suriye savaşından beslenme, İdlib’i koz olarak kullanarak Suriye’de çözümsüzlük üretme peşindeler. Afrin’e girdiler, Afrin’in huzurunu, demokratik anlayışını yok ettiler” dedi.

Perinçek: HDP eşittir PKK diyorsanız gereği yapılmalıdır!

Daha dün Van 1. Ağır Ceza Mahkemesi, HDP-PKK arasındaki organik bağı tescil etmişti. Van’da yeniden görülen KCK ana davasında aralarında HDP’li eski Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya’nın da bulunduğu 13 sanığa verilen cezaların gerekçeli kararında mahkeme, HDP’li eski başkanın ve belediye yöneticilerinin PKK terör örgütünün hiyerarşik yapısı içinde yer aldığını vurgulamıştı.

Yargı HDP gerçeğini tescilledi: Belediye başkanlığı terör örgütü faaliyetlerine legal kılıf!

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EYT’liler toplandı Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir