EMİTT 2019’de Batı Akdeniz Tanıtımı

Batı Akdeniz’in turizm değerleri ve potansiyeli, dünyanın en büyük dört turizm organizasyonundan biri olarak kabul edilen 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) tanıtılacak. Turizm profesyonellerinin buluşacağı EMİTT’te Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) koordinasyonu ve desteği, bölgedeki kamu kurumları ve özel sektör temsilcilerinin işbirliğinde Isparta ve Burdur’un bir arada olduğu stant ile bütün bölgeler ve ilgili kesimlerin ‘Destination Antalya’ başlığı altında toplandığı Antalya standında tanıtım çalışması gerçekleştirilecek. 

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Burdur Valisi Hasan Şıldak öncülüğünde BAKA koordinasyonundaki turizm potansiyelinin tanıtım çalışmaları; İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde 31 Ocak – 3 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek EMİTT’te sürdürülüyor. Turizm profesyonelleri, seyahat acentelerini, seyahat tutkunlarını Isparta, Burdur ve Antalya stantlarına davet eden BAKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Madenci, “BAKA’nın, EMITT 5 numaralı salonda yer alacak Isparta ve Burdur stantlarında sektör temsilcilerimizle yeni turizm destinasyonu gül ve lavanta değerlerimiz ile Salda ve Eğirdir gölleri, Salda ve Davraz kayak merkezleri, Sütçüler, Kızıldağ gibi doğa ile Sagalassos, Kibyra, Psidia gibi tarihi diğer turizm değerlerimizi tanıtacağız. Antalya’mız ise EMITT 3 numaralı salonda ‘Destination Antalya’ standında tanıtım yapacak. Turizm yatırımcılarını, acenteleri, tatil planlayan son tüketicileri İstanbul ile çevre illerimizde memleket özlemi çeken Ispartalı, Burdurlu ve Antalyalı hemşerilerimizi stantlarımıza beklerken, dostlarını da getirerek gönüllü turizm elçiliği yapmalarını arzu ediyoruz. Her yıl Nisan sonu açan kiraz ağaçları ve zambaklarımızın, Mayıs ayında güllerimizin, Haziran-Temmuz aylarında da lavantalarıyla Isparta’mız ile Burdur’umuz’a, kış aylarında da Davraz ve Salda kayak merkezlerimize tüm güzellikleri paylaşmak için bekliyoruz. Gerçekleştirilecek ikili görüşmelerle birlikte anlaşmaların da geliştirilmesi bekliyor başarılı bir fuar geçirilmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

GÜLLER, LAVANTA, GÖLLER, DOĞA, TARİH

90 ülkeden katılımcı ve 60 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanan EMITT’te stantları, farklı ülke vatandaşlarının yanısıra çok sayıda yerli ve yabancı turizm profesyonelleri ile seyahat tutkununu ziyaret edecek. Turizm başkenti Antalya ile gülleri, lavantası ve gölleri ile dikkatleri çekecek Isparta Burdur stantlarında; antik çağlardan bu yana çok sayıda medeniyete ev sahibi olan bölgenin tarihi, eserleri, Sagalassos, Aspendos, Perge, Kybra ve Psidia başta olmak üzere antik kentleri, müze ve ören yerleri, eko, sağlık, inanç ve kültür, spor, yayla gibi alternatif turizm zenginlikleri ziyaretçilere anlatılacak. Lavantanın moru, gülün pembesi, göllerin mavisi ile EMİTT’te ziyaretçilerin ilgi göstereceği Isparta Burdur standında; gül ile lavantanın suyu ile kolonyaları kozmetik ürünleri, gül lokumu, ceviz ezmesi, Bucak salebi, haşhaşlı yufka, elma cipsi, şokelma, kekik çayı ile reçeli, dut pekmezi, dut kurusu, tahin helvası gibi yöresel ürünlerin ikram edileceği Isparta Burdur standında; ikili görüşmelerde de yeni tur programları, ticari işbirlikleri ve rezervasyonlar konusunda olumlu ön görüşmeler yapılması bekleniyor.

Isparta-Burdur standında; Isparta İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Sütçüler, Eğirdir ve Güneykent belediyeleri, Şarkikarağaç Kaymakamlığı, Bizim Eğirdir Platformu, Isparta ve Burdur’dan kooperatifler, kozmetik ve turizm sektöründe faaliyet gösteren firmalar ile oteller tanıtım çalışması gerçekleştirecek.

2019 ASPENDOS YILI TEMASI

Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun liderliğinde 2019 Aspendos Yılı ilan edilmesi nedeniyle Antalya standının teması da #aspendostime olarak belirlendi. Antalya’nın deniz-kum-güneş olarak özetlenen resort turizminin yanı sıra, turizmin on iki aya yayılması ve turizm gelirlerinin artırılması amacıyla alternatif turizm alt sektörleri de Antalya standında tanıtılacak. BAKA ve Antalya Tanıtım A.Ş. (Antalya Destination) ana koordinasyonunda EMITT 2019 Antalya standında; İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, AKTOB, ATAV, ATSO, MATSO, turizm birlikleri ATİB, STB ve BETUYAB Antalya’nın tanıtımını gerçekleştirecek. Gelir düzeyi yüksek turistleri hedefleyen golf turizminin de tanıtımı yapılacak Antalya standındaki mini golf alanında da başarılı atış yapan ziyaretçiler arasında çekilişle Antalya’da tatil, Aspendos Opera ve Bale Festivali biletleri, Antalya tanıtım filmleri flash bellekleri, Antalya’ya özgü bergamot kabuğu reçelleri gibi hediyeler de verilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yanı sıra Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda ve KOSGEB’in desteğini alan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ile Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneğinin iş ortaklığında düzenlenen EMITT’te, ilk iki gün turizm profesyonelleri, üçüncü ve dördüncü gün ise tatil tüketicileri ağırlanacak.

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EYT’liler toplandı CHP’den vatanseverler bir bir gidiyor
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Gazetelere seçim paketi yok mu?
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Sarı Basın Kartı Yönetmeliğine tepki
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.