Engelliler Günü kutlandı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri çeşitli platformlarda devam ediyor. Burdur Valiliği, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce Velicangil Konferans Salonu’nda düzenlenen programda, engelliler el becerilerinden kültürel yaratımlara kadar birçok alanda gösterdikleri performansı ortaya koydu.

Programa Vali Hasan Şıldak, Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, C. Başsavcı Vekili Osman Coşkunpınar, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra günün anlam ve önemi üzerine konuşmalara geçildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdür V. Hasan Güven ile Vali Şıldak birer konuşma yaptılar.

Ardından engelli öğrenciler şiirler okudu; şarkı söyledi; gösteriler sunuldu; karma sergi izlendi.

Daha sonra program sona erdi.

Vali Şıldak “engelli bir hayat aslında zihinlerde başlayıp biten engellerin sınırları içindedir” şeklinde değerlendirmede bulunduğu konuşmada, “engelli bir hayat hepimizin aslında birlikte yaşadığımız toplumsal ortamda her an karşı karşıya kalabileceğimiz ve içinde yaşayabileceğimiz bir süreçtir. Engelli hayat zor bir hayattır ama engelli hayat aynı zamanda özel bir hayattır” dedi. Son yıllarda engellilerin hayatını kolaylaştırma açısından önemli adımların atıldığını belirten Vali Şıldak, “mevzuat içerisinde yapılan düzenlemelerle birlikte bu konuda devrim niteliğinde diyebileceğimiz gerçekten zihinlerdeki kabukları kırmaya varan, fiziki alan uygulamalarından tutun uygulanan çok çeşitli kapsamlı projelere kadar o kadar çok şey yapıldı ki. Elbette eksiklerimiz var ama geldiğimiz aşama eskiyle kıyaslanılmayacak kadar mesafe alınmış durumda” dedi.


Aşağıdaki benzer haberler de ilginizi çekebilir
31 Mart, AKP için bir kumar mı?
İKİ DAVA, İKİ MAHKEME SALONU
Kuş Cennetine Pimi Çekilmiş Bomba
Bakan’ın karşısına Andımız’la çıktılar
Başbuğ’dan sosyoloji dersi
Bu zihniyet ancak farika satar, hapishane açar
YOZLAŞAN MESLEK ETİĞİı
İnşaat sektörü iflasın eşiğinde

Fotoğraflar Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne aittir.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.