Fabrikanın satışının iptali için ilk hayırlı olsun ziyareti CHP’den

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) heyeti, Şeker İş Burdur Şubesi Başkanlığına, yılın başında 24 Haziran seçimlerinin arifesinde özelleştirilen Burdur Şeker Fabrikasının ihalesinin, satın alan firmanın ihale şartnamesindeki ihale bedelini ödeyememesi üzerine iptal edilmesi çerçevesinde hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Burdur kamuoyunu sevince boğan ve büyük bir coşkuyla karşılanan bu haberin ardından, Şeker-İş Sendikası Burdur Şubesine ilk hayırlı olsun ziyaretini Burdur Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz ve CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut gerçekleştirdi.

Şeker-İş Sendikası Başkanı Mustafa Onay’ı Sendika binasında ziyaret eden CHP heyeti karardan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

CHP’li Vekil Göker “Burdur Şeker Fabrikası Burdur’undur diye var gücümüzle mücadele ettik. Bu kadar insanı, bunca çiftçiyi zor duruma sokacak olan bu satışın ihaleyi alan firmanın sorumluluklarını yerine getirememesinden dolayı iptali hem bizim hem de üretici açısından sevindirici bir durum” ifadelerini kullandı.

Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz ise “özelleştirme sürecine başından bu yana karşı çıktık. Burdur şeker Fabrikası Burdur’undur, Burdurlunundur dedik. Yanlış hesap Bağdat’tan döner misali bu satış şartnamedeki yükümlülüklerini yerine getiremeyen firmanın tekrar süre uzatımı istemesiyle iptal edildi. Burdur’umuza, halkımıza, fabrika çalışanlarımıza ve tüm Türkiye’ye hayırlı olsun” dedi.

CHP Burdur İl Başkanı Akbulut ise “her fabrika bir kaledir. Kalemiz yıkılmadı, Şeker Fabrikamız Burdur’da kaldı. Bugüne kadar AKP hükümetinin özelleştirme adı altında peşkeş çektiği kurumların durumu belli. Telekom’u özelleştirdiler para alamadılar halkın cebine yansıdı , SEKA Kağıt Fabrikalarını özelleştirdiler , fabrikalar kapandı ülkede Resmi Gazeteyi basacak kağıdı yurt dışından aldı getirdiler. Burdur Şeker fabrikasının satışının iptal edilmesiyle birlikte aslında vatandaşımızın da sağlığı kurtuldu, çiftçimizin ekonomisi korundu. Bu bağlamda halkımıza tekrar hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Bu haberler de ilginizi çekebilir
MAKÜ’ye TÜBA-GEBİP Ödülü Yozlaşan meslek etiği
Perinçek’ten Cumhurbaşkanına sert çıkış Yerel seçimler, kent ve engelliler
Ekonomik Ergenekonu da çökerteceğiz Haziran’a saldırı ya da tutunduğu dalı kesmek
HDP İLE İŞBİRLİĞİ AK PARTİ’YE EN ETKİLİ SEÇİM DESTEĞİDİR Tarihi yenilgi ya da büyük zafer
ABD’nin Suriye’den çekilişi karşısında kaygılananlar Isparta’da Kubilay anması
Hayvancılık sektöründe acil önlem paketi CİA ve FETÖ destekli Uygur Ayrılıkçıları Burdur’da
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.