MAKÜ sosyal buluşmaları başladı

32 bine ulaşan öğrenci sayısıyla hızla büyüyen Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), öğrencilerin daha sağlıklı, sorunları asgariye indirgenmiş ve başarılı bir eğitim hayatı geçirebilmeleri için talep, öneri ve eleştirilerini iletebilmeleri amacıyla öğrencilerle haftalık buluşmalara başladı.

Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz ve MAKÜ Sosyal Yürütme Kurulu, öğrencilerin sosyal yaşamını ve memnuniyetini artırmak, onların görüş ve önerilerini dinlemek amacıyla MAKÜ Kitap & Kahve Kafeterya ’da bir araya geldi.

Öğrenci odaklı eğitim anlayışına katkıda bulunmak amacıyla öğrencilerle her hafta bir araya geleceklerini belirten Rektör Korkmaz, MAKÜ-Sosyal Uygulaması hakkında bilgi vererek “MAKÜ Sosyal mobil uygulaması ile katıldığınız etkinliklerden puanlar kazanacaksınız. Sistem karekod ile çalışacak. Katıldığınız her etkinlikte dağıtılacak karekodları mobil uygulamaya okutacaksınız ve puanlar alacaksınız. Bu puanlara göre de en çok puan toplayan öğrencilere üniversitemizin sürpriz ödülleri olacak. Bu uygulama sadece etkinlik katılımı ile değil bazen sosyal tesislerde de geçerli olacak. Örneğin kütüphane, spor salonu, anma, kutlama, törenler, sanatsal etkinlikler, söyleşi ve seminerler, sergiler gibi birçok etkinlikte geçerli olacak. Kütüphanede ne kadar zaman geçirdiğiniz, ne kadar kitap ödünç aldığınız da sisteme düşecek. Bunun sonucunda da puanlar alacaksınız. Ayrıca mezun olduğunuzda sizlere diplomanızın yanında bu bilgileri içeren diploma eki de vereceğiz” dedi.

MAKÜ Sosyal Uygulaması dışında yüksek nitelikli öğrenci yaşamı geliştirmek amacıyla, öğrenciler ile akademik ve idari bölümler arasında köprü görevi gören Öğrenci Destek Merkezi (ÖDEMER) ile ilgili bilgiler veren Rektör Korkmaz,  “ÖDEMER, öğrencilerin sosyal yaşamını ve memnuniyetini artırmak için kuruldu. ÖDEMER ile MAKÜ’nün öğrenci odaklı eğitim anlayışına doğrudan katkıda bulunmayı, karşılaşabileceğiniz sorunlara koruyucu ve önleyici çalışmalar yaparak yardımcı olmayı, mevcut problemler karşısında sizlerin var olan potansiyellerini kullanmanızı, sağlıklı ve doğru kararlar almanızı sağlamayı amaçlıyoruz. ÖDEMER’in öğrenciler için en önemli özelliği de öğrenci bilgilerini ve öğrencinin yazdıklarını rektör dışında başka hiç bir kimsenin göremiyor olması” şeklinde konuştu.

Daha sonra öğrenciler MAKÜ Sosyal için karekod okutarak bu etkinlikten de puan aldılar.

Öğrencilerin şikâyet dinleyerek notlar alan Rektör Korkmaz, önerilerine teşekkür ederek MAKÜ-Sosyal buluşmalarının ilkini tamamladı.

 


Aşağıdaki benzer haberler de ilginizi çekebilir
Başkan Ercengiz, 24 Kasım’da emekli öğretmenleri unutmadı
Halkı kutuplaştırmada Mehter Marşlarının Rolü
Bütün gözler ve umutlar, BİK Genel Kurulu’na çevrildi
Bakan’ın karşısına Andımız’la çıktılar
Başbuğ’dan sosyoloji dersi
Bu zihniyet ancak farika satar, hapishane açar
YOZLAŞAN MESLEK ETİĞİı
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir