Milletvekili Özçelik’in 24 Kasım mesajı

AK Parti Burdur Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, “geleceğimizin mimarları değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum” dedi.

Özçelik’in mesajı şöyle:

“Öğretmenlerimiz, çağdaş ve müreffeh bir toplum olma yolunda en çok çaba gösteren fedakâr ve azimli yol göstericilerimizdir. Öğretmenlerimiz, insan yetiştiren, aynı zamanda bir medeniyeti, bir kültürü inşa eden rehberlerimizdir. Kültürümüzde öğretmenlerimiz anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteberdir. Biz, bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olacak kadar öğretmenlere kıymet vermiş bir dine, öğretmenliği kutsal meslek olarak görmüş bir kültüre sahibiz. İlim ve irfan sahibi kimselere hürmeti şiar edinmiş bir milletiz.

“Türkiye’nin 2023 hedeflerini gerçekleştirebilmesi, ancak vatanperver, bilinçli, birikimli, öğretmenlerimizle mümkündür.  2002 yılından itibaren hükümetlerimiz eğitim öğretimi ana önceliklerimiz arasına alarak yılların ihmallerini de gidererek, eğitim öğretim sistemimizi reforme etmeye çalışıyor. Bu kapsamda Eğitim ortamlarını iyileştirdik. Derslik sayılarını artırdık. Teknoloji sınıfları oluşturduk. Kitapları ücretsiz dağıttık. Yardımcı materyallerin temini konusunda her türlü adımı attık. Burdur İlimizde de Hükümetlerimiz eğitime her türlü desteği vererek birçok okullarımızı yeniledi. Devletimizin desteğini öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için seferber ettik. Eğitime ve eğiticiye yapılan yatırımı, devletimizin ilerlemesine güç veren, karşılığı olan en önemli yatırım olarak gördük. Öğretmenlik mesleğinin itibarını yükseltme, öğretmenlerimizi maddi ve manevi olarak toplumumuzda hak ettikleri saygın konuma taşıma noktasında da büyük gayret sarf ettik.

“Türkiye’nin dört bir yanında, bu ülkenin ufkunun gelişimine destek sağlayan ve geleceğimize ışık tutan, geleceğimizin mimarları, İlimizin eğitimde marka kent olmasında büyük çaba gösteren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Bilvesile, terör saldırılarında ve vazife sırasında kaybettiğimiz şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyorum.”


Aşağıdaki benzer haberler de ilginizi çekebilir
Perinçek gene öncü oldu
Prof. Dr. Özdağ kime “çüş” dedi
Atatürk’süz ADD olur mu?
Seçimler yaklaştıkça taraflar sertleşiyor
Burdur Otogarının yılan hikâyesi
Piyonun kaderi
Gazete değil, ihanet odağı
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir