TGB 19 Mayıs’ın 100’ncü yılı hazırlıklarına başladı

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Genel Başkanı Yıldırım Gençer, TGB’nin 45 ilde 19 Mayıs’ın 100’ncü yılı için çalışmalara başladığını duyurdu. Gençer, “19 Mayıs’ın 100’ncü yılında emperyalistlerin kirli hevesleri yine Mustafa Kemaller tarafından engellenecektir” dedi.

TGB Genel Başkanı Yıldırım Gençer, TGB’nin resmi internet sitesinde yayımladığı yazılı açıklamayla, TGB’nin 19 Mayıs’ın 100’ncü yılı için 45 ilde harekete geçtiğini duyurdu. 19 Mayıs’a giden süreci birçok etkinlik ve projeyle dolduracaklarını belirten Gençer, Şubat ayında 45 şehirde “100’ncü yıl söyleşileri” düzenleyeceklerini belirterek, “büyük dirilişimizin 100’ncü yılında Türk Gençliğinin yine aynı azim ve kararda olduğunu bütün cihana göstermek görevimizdir” dedi.

100’NCÜ YILA CESARETLE VE ÖZGÜVENLE GİRİYORUZ

“Büyük milletlerin kaderini belirleyen kırılma noktaları vardır. Cesur halkımızın tarihi böyle anlar ve olaylarla doludur” diyen Gençer, “vatanseverlik, cesaret ve yetenek böyle günlerde ortaya çıkar. Kahramanlar o tarihsel anda attıkları adımlar sayesinde kahraman olur. Milletler o kahramanların açtıkları yolda ve omuzlarının üzerinde geleceğe yürür. Mustafa Kemal’in bundan 100 yıl önce Samsun’a attığı adımın manası bu yüzden büyüktür. 19 Mayıs 1919’da yakılan ateşin her geçen gün daha da büyümesinin nedeni budur” ifadelerini kullandı. Gençer, TGB’nin 19 Mayıs’a cesaretle, özgüvenle, disiplinle ve büyük bir heyecanla hazırlandığını belirtti.

Gençer açıklamasını şöyle sürdürdü:

19 MAYIS 100 YIL SONRA GENE BÜYÜK MÜJDELERE GEBEDİR

“100’ncü yıl sembolik bir yılın çok daha ötesinde anlamlar içermektedir. 100 yıl önce Türk Milletinin kaderinin değiştiği o kutlu tarih, 100 yıl sonra yine büyük müjdelere gebedir. Emperyalizme karşı verdiğimiz amansız mücadele, 100 yıl sonra yeniden başarıya ulaşacaktır”

YEREL SEÇİMDE, TERÖR ÖRGÜTLERİYLE

ÖRTÜLÜ İTTİFAK YAPAN KUVVETLER YENİLMEYE MAHKÛMDUR

Yerel seçim sürecine de değinen Gençer, Amerikan emperyalizminin güdümündeki terör örgütlerini yeniden ayağa kaldırmak isteyen her türlü planın karşısında olduklarını belirtti. Gençer, “terör örgütleriyle doğrudan, dolaylı ya da üstü örtülü ittifak yapan her kuvvet yenilmeye mahkûmdur. Terörle işbirliği yapanlar, bu millete hesap veremezler. Zafer, tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi emperyalizme ve teröre karşı ülkenin bütün kuvvetlerinin birleşmesinden gelecektir” dedi.

‘EMPERYALİZMİN HEVESLERİ SUYA DÜŞECEK

Türkiye’nin 100 yıl önceki gibi emperyalistlerin planlarını yırtıp attığını belirten Gençer, “Türk milleti ayaktadır, Mehmetçik ayaktadır, Atatürk ayaktadır. Amerikan emperyalizminin ve güdümündeki terör örgütlerinin hesapları çökmüştür. Kimsenin medet umacağı bir kuvvet kalmamıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün 100 yıl önce yürüdüğü yolda attığı her adım Türk gençliği ve milleti tarafından takip edilmektedir. Onun ‘’Ya İstiklal, Ya Ölüm’’ parolası rehberimizdir. 19 Mayıs’ın 100. yılında emperyalistlerin kirli hevesleri yine Mustafa Kemaller tarafından engellenecektir” ifadelerini kullandı.

ATATÜRK OLMAK LAF DEĞİL EYLEMDİR

“Türk Gençliği asırlardır aynı mevzidedir. Atatürk gibi olmak Türk Gençliğinin yegâne özelliğidir. Bugün Atatürk olmak ise laf değil eylemdir. Emperyalizmin her türlü tehdit ve uygulamasına karşı çıkmaktır. Atatürk olmak dünyaya Mehmetçiğin gözünden, mazlum milletlerin yanından bakmaktır. Bugün Atatürk olmanın yolu Türk Gençliğinin devrimler yapan o büyük enerjisine yaslanmaktır” diyen Yıldırım Gençer açıklamasına şöyle devam etti:

“Büyük dirilişimizin 100. yılında Türk Gençliğinin yine aynı azim ve kararda olduğu bütün cihana göstermek görevimizdir. 19 Mayıs’ın 100. Yılı, yeniden bağımsızlığımıza emin adımlarla yürüdüğümüz bir yıl olacaktır.

45 İLDE 100’NCÜ YIL SÖYLEŞİLERİ

19 Mayıs birlik demektir.

19 Mayıs cesaret demektir.

19 Mayıs kararlılık demektir.

19 Mayıs bağımsız bir Türkiye demektir.

TGB olarak Şubat ayı içerisinde 45 ilimizde, yüzlerce gencin katımlıyla “100’ncüYıl Söyleşileri”ni başlatıyoruz. Kurtuluş savaşı gençliğinin devamcıları olarak, 100’ncüyılda gençliğin üzerine düşen görevleri, ülkemizin güncel meselelerini konuşup tartışacağımız söyleşilerimize tüm vatandaşlarımız davetlidir.

19 Mayıs’ın 100’ncü yılına özel birçok etkinlik ve projenin çalışmalarına başladığımızı bu duygu, düşünce, heyecan, istek ve mücadele ateşiyle kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EYT’liler toplandı Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir