Avcılar, domuzlara geçit vermiyor

Isparta’da Yaban Domuzu Sürek Avı, Domuzları Kırdı geçirdi

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar  (DKMP) Genel Müdürlüğü 6’ncı Bölge Müdürlüğüne bağlı Isparta Şube Müdürlüğünce Güneykent, Kısıklı ve Keçiborlu-Senir Devlet Avlaklarında Optimum Hunting firması aracılığıyla Av Turizmi kapsamında yabancı avcılar ile yaban domuzu sürek avı yaptırıldı.

Av Turizmi kapsamında yaptırılan yaban domuzu sürek avı, 8 Macaristan vatandaşı, 8 profesyonel av kılavuzu ve yerel halktan 20 sürekçi ile başlamıştır. Aynı zamanda av organizasyonu Macaristan özel kanalı tarafından ülkelerinde yayınlanmak üzere çekim yaparak, ülke ve ilimiz tanıtımına katkı sağlanmaktadır.

Av turizmi ilimiz ekonomisine katkı sağladığı gibi bölgemizdeki yaban domuzlarının tarıma ve yerleşim alanlarında yapmış oldukları zararlara ilişkin de fayda sağlayacaktır.

Ava katılan avcılar Isparta’nın tabii güzelliklerinden etkilendiklerini ve 7 gün süreli izin verilen av organizasyonunda ilk av günü öğle vaktine kadar 19 adet yaban domuzu avladılar; bundan dolayı oldukça memnun kaldıklarını dile getirdiler.

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EYT’liler toplandı Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir