Başkan Adayı NNC sorunları sıralamaya başladı

Ak Parti Bucak Belediye Başkan Aday Adayı İbrahim Nanecioğlu yaptığı yazılı açıklamada, ilçesinin en önemli sorunlarından biri olduğunu söylediği içme suyu problemi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Nanecioğlu, bucak ilçesini ısıya, aşınmaya ve kimyasal maddelere karşı son derece dayanıklı kanserojen bir madde olan “asbestli borulardan su içen bir ilçe” olarak tanımladı.

Bugüne kadar içme suyu konusunda birçok çalışmanın yapıldığını ifade eden Nanecioğlu, “ilçemizde yıllardır yaşanan içme suyu sıkıntısı geçici çözümlerle bir nevi çözülmüş gibi görünse de, yıllardır aspesli borulardan su içen bir ilçenin vatandaşı olarak artık hem içme suyunu taşıyan boruların değiştirilmesi ve artan nüfusun ihtiyacı olan büyüklükte geleceği de düşünerek çalışmaların yapılması en öncelikli çalışmamız olmalıdır” dedi.

İçme suyunun, yıllardır borulardaki kayıp kaçaktan kaynaklanan kayıplar sebebiyle yeterli olarak kullanılamadığını vurgulayan Nanecioğlu, vatandaşın kullanmadığı bu kayıp kaçak suyun faturasını ödediğini ileri sürdü. Amaçlarının ve bütün çalışmalarının merkezine, ”içme suyu meselesinin artık Bucak ilçesinin önünde sorun olmaktan çıktığı” şartların yaratılmasının konması gerektiğini belirtti.

İçme suyu meselesinin tasarruf tedbirleri kapsamında da değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Nanecioğlu, “her geçen gün büyüyen ilçemizde hem gelecek nesillere kaynak sularımızın yetmesi hem de sağlıklı bir şekilde içme suyuna kavuşmak adına ilçemizin su planı derhal aktif bir şekilde tüm detayları ile hazırlanıp, plan dahilinde çalışma yapılması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

 


Aşağıdaki benzer haberler de ilginizi çekebilir
Başkan Ercengiz, 24 Kasım’da emekli öğretmenleri unutmadı
Halkı kutuplaştırmada Mehter Marşlarının Rolü
Atatürk’süz ADD olur mu?
Seçimler yaklaştıkça taraflar sertleşiyor
Burdur Otogarının yılan hikâyesi
Piyonun kaderi
Gazete değil, ihanet odağı
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir