Başkan Akbulut’tan şamar gibi cevap

AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi’nin, bugün partisinin il binasında Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, İl Genel Meclisi Adayı eski MİB Murat Akbıyık ve partililer eşliğinde yaptığı basın açıklamasında, Burdur Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Ali Orkun Ercengiz’i rant ile ilişkilendirdiği bir imar değişikliğinin mahkemeden döndüğünü belirten ifadelerine şamar gibi cevap CHP İl Başkanı İzzet Akbulut’tan geldi. Rant sözcüğünü AKP belediyelerinin daha iyi bildiğini vurgulayan Başkan Akbulut, “bugüne kadar AKP dönemine ait belediyecilikte, Belediye şirketlerinde batırılan 5,5 trilyonun hesabını veremeyenler bugün hangi yüzle hesap sormaktadır” şeklinde sert konuştu.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Başkan Akbulut şunları söyledi:

“YAPARSA BİZİM ALİ YAPAR” DÜŞÜNCESİNİ DURDURMA GİRİŞİMİ

“Bugün AKP il başkanı basın mensuplarını partisine davet edip bazı içi boş açıklamalar yaparak her geçen gün çığ gibi büyüyen “Bu şehrin Ali Orkun Ercengiz’le yola devam etmeye ihtiyacı var, yaparsa yine bizim Ali yapar” düşüncesini durdurabilir miyim maksatlı bir girişimi olmuştur.

YARGIYI TAHAKKÜM ALTINA ALMA VE ETKİLEME GİRİŞİMİ Mİ?

“Daha önce de iki kez idari yargıya giderek RED cevabı alan ve üçüncü kez yargıya giderek henüz sonuçlanmayan başvuruyu sanki kazanılmış bir dava gibi gösterip hem toplumsal algıyı hem de idari yargıyı tahakküm altına almaya çalışmaktadır.

RANT KELİMESİNİN KARŞILIĞINI AKP BELEDİYELERİ ÇOK DAHA İYİ BİLİR

“Rant kelimesinin karşılığının ne olduğunu AKP belediyelerinin daha iyi bildiğini hatırlatarak “eğer bu alanda bir rant varsa gel devredelim” diyen Başkanımız Ercengiz’e karşılık veremeden iftiralarına devam etmektedir. İsimlerle ithamda bulunduğu kurum Burdur Belediye Başkanlığı olup kararlar yasalar göz önünde bulundurularak alınır. Sana defalarca MÜFTERİ diyen Başkanımıza yanıt veremeyen il Başkanı yine kendini gündemde tutmak için çabaları nafiledir. Akraba ilişkilerine gelince; bence sevgili mevkidaşım bu konulara çok girerse kendilerinin zararlı çıkacağını hatırlamalıdır.

AKP DÖNEMİNDE BELEDİYE ŞİRKETLERİNİN

5,5 TRİLYONUNUN HESABINI VEREMEYENLER HESAP SORMAYA KALKIŞIYOR

Bugüne kadar AKP dönemine ait belediyecilikte, Belediye şirketlerinde batırılan 5,5 trilyonun hesabını veremeyenler bugün hangi yüzle hesap sormaktadır.

AKP BAŞKANININ ELİNDE VARSA BİR DELİL,

HAZIR HODRİ MEYDAN DENMİŞ; ÇIKIN HALKIN KARŞISINA

“Şunu belirtmeliyim ki Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz ve Meclis üyelerimiz beş yıl boyunca kanunlara aykırı hiç bir kararın altına imza atmamış; bir yandan geçmiş dönemin 40 trilyon borcunu ödeyip bir yandan belediyecilik hizmetlerini devam ettirmiştir. AKP il Başkanı aksini iddia ediyor ise basın açıklaması yapmasına gerek yoktur; ne varsa elinde bilgi, belge verir Belediye başkan adayına” çık Belediye Başkanının karşısına, hazır hodri meydan demiş sana, anlat bunları” der. Tüm halkımızda canlı yayınla gerçekleri öğrenmiş olur. Buradan tüm kamuoyuna sesleniyorum AKP Belediye Başkan adayı, Belediye Başkanımızın davetine karşılık verip canlı yayında karşısına çıkmadıkça bir daha AKP’nin bu içi boş iddialarına cevap vermeyeceğiz. Biz vatandaşlarımızın sorunlarına nasıl derman olmaya devam edeceğiz bunun derdinde olacağız, biz AKP’nin yaratmış olduğu hayat pahalılığına, ekonomik krize, işsizliğe nasıl derman olacağız bunlarla meşgul olacağız. Saygılarımla…”

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EYT’liler toplandı Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Bu Haberi Paylaş

Yeni Yorum Yapıldı “Başkan Akbulut’tan şamar gibi cevap”

  1. CHP il başkanı ne işe yarar. Dün kılıçdaroğlu il il işkur üzerinden kısa süreli 6 aylık geçici iş için kaç insanın nerelere başvurduğunu açıkladı. Örneğin 100 kişi alınacak yere 5000 kişi başvurmuş özellikle AKP’nin hakim olduğu illerde.. şimdi şunu sormak istiyorum geçtiğimiz haftalarda Il Özel Idareye iş kur üzerinden 90 kişi alınacaktı buraya 500 ‘ün üzerinde insan başvurmuş. Bizde haberlerden okuyoruz. Ayrıca milli eğitim müdürlüğüne 50 kişi alınacak yere aldığım bilgiye göre 3000’in üzerinde insan başvurmuş. iyi bir chp il başkanı olsa bu rakamları akp’lilerin yüzüne yüzüne vururdu. Ama suspus kimse konuşmuyor. Yazık. Bu seçim zamanı susacaksanız ne zaman konuşacaksınız???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir