Belediye’nin ihmali mi var?

Bucak’ta içme suyundan etkilenen

5 mahallenin sakinleri hastanelik oldu

Bucak ilçesinde ağırlıklı olarak Mehmet Akif olmak üzere Fatih, Yeni, Barbaros ve Sanayi mahallelerinde vatandaşlar içme suyundan kaynaklanan bir enfeksiyon rahatsızlığı sebebiyle hastanelik oldu.

Yaşanılan kitlesel rahatsızlığa resmi makamların müdahale ederek kontrol altına aldığı belirtiliyor. Ayrıca Bucak Belediyesi’nin içme suyunu sağlayan şebeke hattında gerekli temizliği yaptığı ve klorlama çalışmasını gerçekleştirdiği ifade ediliyor.

İçme suyu isale hattının asbestli borularını yıllardır değiştirmeyen AKP’li Bucak Belediyesi’nin Bucak halkının resmen zehirlediği ve hasta ettiği iddia ediliyor.

Yaşanan rezaleti, CHP Bucak İlçe Başkanı Aziz Yıldız, “dönemin Belediye Başkanları İktidar Partisinden değil miydi? Belediye Başkan Vekilliği yapmış ve dönemin Belediye Meclis Üyeliğini yapan ve şuanda Milletvekili olan Yasin Uğur Devlet Su İşleri mastır planını niye takip etmedi? Bu projeler ile ilgili neden ödenek çıkarmadı? Atanan kayyum İçişleri Bakanlığınca hükümet tarafından atanmadı mı?” diye sorgulamaktadır.

CHP Bucak İlçe Başkanı’ndan İçme Suyu Açıklamaları

Milletvekili Özçelik’in, ilgili mahallelere içme suyu sağlayan isale hatlarının bağlı bulunduğu Tilkilik mevkisindeki sondajlara aşırı yağışlar sebebiyle yüzey sularının karışmasıyla içme suyunun kirlendiğini belirten açıklaması, açık ve seçik –tedbir olarak 2 sondaj suyunu devre bırakan- Belediye’nin ihmalini akla getiriyor.

Milletvekili Özçelik’ten Bucak’ta İçme Suyu Açıklaması

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EYT’liler toplandı Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir