Başkan Ercengiz’den, basına tanıtım gezisi

Burdur belediye Başkanı ve CHP Burdur Belediye Başkan Adayı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, basınla birlikte önemli icraatlarında incelemelerde ve tanıtımlarda bulundu. Sadece Sultanderesi Fen İşleri Kampusu ile Büğdüz yolundaki Katı Atık Geri Dönüşüm ve Biyolojik Arıtma Tesislerinin son 15 yıllık belediye yatırımlarına bedel değerde olduğu ortaya çıktı.

Başkan Ercengiz, basını 5 yılda yaptıklarının en önemlilerini yerinde gezdirerek bilgilendirdi.

İlk önce Sultanderesi’ndeki bölgenin en teferruatlı, detaylı ve bütünleşmiş kampusu olan, Belediye hizmetlerinin tamamının biraraya toplandığı Fen İşleri Kampusu gezildi.

GÜNEŞ PANELLİ FEN İŞLERİ KAMPUSU, BURDUR

BELEDİYESİ’NİN SON 15 YILLIK YATIRIMLARININ TAMAMINA YAKININA BEDEL

Başkan Ercengiz, kampusu toplantı salonları, yemek ve eğlence yerleri, icracı birimlerin çalışma alanları, itfaiye bölümü, atölyeleri ve bitki ve çiçek atölyelerini tek tek gezdirerek bilgi verdi. Belediye’nin bütün icracı birimlerinin biraraya toplandığı ve çatısında 0,6 Megavatlık elektrik üretimiyle Belediye’nin elektrik enerji ihtiyacının yüzde 26’sını karşılayan güneş paneli bulunan Fen İşleri Kampusunun, sıradan bir tesis olmadığı anlaşıldı ve Burdur Belediyesi’nin son 15 yıllık yatırımlarının tamamına bedel olduğu ortaya çıktı.

Daha sonra Tefenni-Yeşilova yolu üzerinde, BurKent önündeki El Sanatları Merkezi diye adlandırılan yöresel ürünlerin pazarlanacağı binaya geçildi. Alaca dokuma tezgâhlarının konuşlandırılacağı, yöresel ürünlerin satış reyonlarının bulunacağı alanlar gezildi.

Son olarak katı atık bakımından bölgede tek ve biyolojik arıtma bakımından ülkede ilk olan komplike bir tesis Katı Atık Geri Dönüşüm ve Biyolojik Arıtma Tesisinin gezilmesi ve incelenmesine geçildi. Hava muhalefeti sebebiyle çamurdan dolayı gezemediğimiz, sadece yetkililerden bilgi aldığımız tesis gezisi gene de faydalı oldu.

ÇÖPTEN VE HAYVAN ATIKLARINDAN

ELEKTRİK ÜRETECEK OLAN KATI ATIK GERİ DÖNÜŞÜM

VE BİYOLJİK ARITMA TESİSİ BÖLGEDE TEK VE ÜLKEDE BİR İLK ÖRNEK

Yetkililer, tesisin 15 gün içinde tamamen üretime başlayacağı müjdesi verdi.

Çöpten elektrik üretecek olan tesisin, birisi Bucak, Çeltikçi ve Ağlasun üçgeninde, diğeri Yeşilova, Tefenni ve Karamanlı ve üçüncüsü de Gölhisar, Çavdır ve Altınyayla’da kurulacak olan üç istasyondan toplanacak olan çöpleri atıkları ayrıştırarak elektrik enerjisine dönüştüreceğini, ayrıca hayvan atıklarını da biyolojik arıtmayla hem ısı hem de elektrik enerjisi üretileceğini ifade eden yetkililer, tesislerin bölgede tek ve ülkede rol model, biyolojik arıtmanın ise ülkede bir ilk örnek olduğunu vurguladılar.

Daha sonra Susamlık Tesislerine geçen Başkan Ercengiz ve basın mensupları öğle yemeğinin ardından kente geri döndüler.

Bu haberler de ilginizi çekebilir
Tam bir ahlaksızlık örneği: Yedek firma fiyaskosu Yozlaşan meslek etiği
Perinçek’ten Cumhurbaşkanına sert çıkış Yerel seçimler, kent ve engelliler
Başkan Ercengiz’in kadın ordusuyla kitlesel yeni kutlaması Haziran’a saldırı ya da tutunduğu dalı kesmek
HDP İLE İŞBİRLİĞİ AK PARTİ’YE EN ETKİLİ SEÇİM DESTEĞİDİR Tarihi yenilgi ya da büyük zafer
ABD’nin Suriye’den çekilişi karşısında kaygılananlar Isparta’da Kubilay anması
Hayvancılık sektöründe acil önlem paketi CİA ve FETÖ destekli Uygur Ayrılıkçıları Burdur’da
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.