Belediye taşınmazları, TOKİ’ye bedelsiz devredildi

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Başkanlığında dün toplanan Burdur Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısında, Bozkurt Mahallesi (Depremevleri) Kentsel Dönüşüm Projesi ihalesi, oy çokluğu ile kabul edildi ve söz verildiği gibi hak sahibi vatandaşların bedelsiz ev sahibi olmaları amacıyla Belediye taşınmazları TOKİ’ye bedelsiz devredildi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz oylama öncesi yaptığı konuşmada, “teşekkür edilmesi gerekenler arasında Burdur Belediyesi isminin sehven unutulduğunu düşünüyorum.  Bir müjde verilerek, bunu birileri yapmış gibi gösterilmesi de gerçekten şahsım dışında tüm bu işe emek veren arkadaşlar adına bir haksızlıktır” dedi.

Gündem maddesini okuyan Başkan Ercengiz, “bu dönüşümün yapılması için bu sözü taahhüt olarak vermiştik, hem TOKİ’ye hem de yurttaşımıza, vatandaşımız adına bu sözü verirken zaten bu projenin başka türlü başlama imkan ve ihtimali yoktu. Aksi takdirde 65 metrekare dairesi karşılığı vatandaşımıza teklif edilen TOKİ tarafından 60 metrekarelik dairelerdi. Vatandaşımız bunu kabul etmemişti ya da böyle bir uygulama geleceğine dönük bilgiler edindikten sonra vatandaşlar itiraz ettiler. Biz de başında bu projenin olduğunu ve o kötü konutlarda insanımızın artık yaşamaması gerektiğini düşünerek, bu kararı almamız gerektiğini söylemiştik. O günden bu güne vatandaşımız ikna oldu, masaya oturdu, konutunu ve tapusunu devretti. Şimdi kiraya çıkacaklar. Geçtiğimiz 15 Ocak’ta ihale süreci yapılarak, toplu konut dönüşümü başlayacak, her ne kadar yapılan açıklamalarda Burdur Belediyesinin adı hiç geçmese de bugün itibariyle Burdur Belediyesinin bu işin ne kadar içinde olduğunu bir kere daha altını çizmek isterim. Biz, bu işin başına hep beraber geçtik. Hep birlikte bu işin yapılmasını istedik ve bu işin başına geçen kim varsa her fırsatta hep teşekkür ettik, sosyal medya hesaplarından, geçmiş tarihli gazetelerden, her birini görebilirsiniz ama her ne hikmetse, 15 Ocak’ta yapılan ihalede sanki Burdur Belediyesi bu işin hiçbir şekilde paydaşı değilmiş gibi açıklamalar yapıldı. Bunu Burdur Belediyesinin hem tüzel kimliğinde hem de meclis üyeleri ile şahsım adına çalışan, bu iş için emek sarf eden İmar Müdürü ve mahiyetindeki personele, bu işi takip edip mesai ayırıp, Ankara’ya gidip gelen Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, Serdar Başgül ve Ali Say beye teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten emek ve çaba sarf edildi bu iş için, Burdur Belediyesi ismini iyi niyetle düşünüyorum herhalde sehven unutulduğunu düşünüyorum, teşekkür edilmesi gerekenler içinde, bir müjde verilerek, bunu birileri yapmış gibi gösterilmesi de gerçekten şahsım dışında tüm bu işe emek veren arkadaşlar adına bir haksızlıktır diyorum.  Yapılan işlerde birbirimize teşekkürü bir kültür olarak benimsemediğimiz takdirde, biz Orman Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’na defalarca teşekkür ettik, defalarca sayın Mehmet Özçelik beyefendiye de, sayın vekilin ismini de zikrederek defalarca teşekkür ettik ama bu işte bu kadar emeği olan insana bırak teşekkür etmeyi, yok sayıp bir basın açıklamasında Burdur Belediyesinin kurumsal adını bile geçirecek nezaketi maalesef sayın vekil göstermedi. Sadece sitemim buydu. Lütfen bir fotoğraf alalım oyçokluğu ile kabul edilmiştir” şeklinde konuştu.

Oy Çokluğu İle Kabul Edildi

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EYT’liler toplandı Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir