Başkan Ercengiz, Meclis’te AKP’li üyeleri ters köşe yaptı

Pensilvanya’da terörist başını ziyaret ederek

fotoğraf çektiren tek bir akrabam yok!

Burdur Belediyesi Şubat ayı Belediye Meclis toplantısı Yukarı Pazarda Ulucami yanındaki Belediye Meclis Salonunda Ali Orkun Ercengiz başkanlığında yapıldı. Başkan Ercengiz, AK Parti üyelerinin kendisine yönelttikleri önceden hazırlanarak ellerine tutuşturulmuş izlenimi veren sorularını tek tek cevaplandırdı. Verilen cevaplar ilerledikçe ve soru sahipleri ters köşelere yattıkça, canlı yayın yapan AK Partili üyeler yavaş yavaş telefonların kameralarını kapattılar. Başkan Ercengiz’in “Pensilvanya’da terörist başıyla fotoğraf çektirmiş tek bir akrabam bile yok” sözü şok etkisi yaptı gündeme damga vurdu.

Başkan Ercengiz, bu fotoğrafı mı kastetti?

Başkan Ercengiz’in Meclis oturumunu açılış konuşmasını müteakiben AK Partili üyeler gündem dışı soru sormak istediler. Soruları alan Başkan Er cengiz, tek tek cevaplandırdı. Her cevapla birlikte AK Partili üyeler birer birer ters köşe oldu.

“Bugüne kadar Belediye’ye kaç akrabanızı işe aldınız, bu akrabalarınıza bu güne kadar kaç para maaş ödemesi yaptınız” sorusuyla verilen cevap gündeme damga vurdu.

BENİM AKRABALARIMIN ARASINDA PENSİLVANYA’DA

TERÖRİST BAŞIYLA FOTOĞRAF ÇEKTİRMİŞ TEK BİR KİŞİ BİLE YOK!

Başkan Ercengiz bu soruya verdiği cevapta, “bakın arkadaşlar, dışarıda yaydığınız ve sayısı 47 kişiye ulaşmış bir akraba sayımdan bahsediliyor. Doğrusu bu akrabalarım kimler bende bilmiyorum. Bu doğru bir söylem değildir ve tamamen asılsızdır. Ayrıca AK Parti Milletvekili kadar da işe yerleştirdiğimiz akrabamız yoktur. Fakat şunu da belirtmem de fayda var. Bu soruları ellerinize yazıp gönderen arkadaşlara ve Belediye Başkan adayınıza biz geçtiğimiz günlerde ne varsa konuşmak istedikleri, gelsinler canlı yayında sorsunlar, cevaplayalım; halkımız da bunu öğrensin dedik. Benim akrabalarımın arasında Pensilvanya’da terörist başı ile fotoğraf çekilmiş tek bir akrabam bile yok” ifadelerini kullandı.

Bu cevabı alan AK Partili üyeler soru sormaktan vazgeçtiler.

Meclis gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EYT’liler toplandı Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir