CHP Tefenni İlçe Örgütü varlık sebebini dinamitledi

Tefenni CHP ilçe örgütü, siyasi teamüllere ve etik ilkelere ters düşen bir teşebbüste bulundu; üst örgüt organlarının haberi olmadan verdiği bir kararla MHP Tefenni ilçe örgütüyle ittifak bile değil, birleşerek, daha doğrucası MHP ilçe örgütüne iltihak ederek Belediye Başkanlığı seçimlerinde rüşvet karşılığı –Belediye Meclis üyeliği ve Başkan Yardımcılığı rüşvetleri karşılığında destek protokolü imzaladı. İl Başkanı Akbulut, ilin ve Genel Merkezin haber ve onayı dışında, bireysel bir girişimle eski başkan Hamdi Eratalay’ın himmetleriyle gerçekleşmiş bir olay olduğunu ifade etti.

Kamuoyuna yüz kızartıcı “birleşme” ifadeleriyle bomba gibi düşen, sağın ağzının sularının akmasını sağlayan ve İl Başkanlığınca eski başkan Hamdi Eratalay’ın tetiklediği “bireysel bir girişim” olarak değerlendirilen CHP Tefenni ilçe örgütünün MHP ile “birleşme” ve seçimlerde MHP Belediye Başkan adayına örgütsel destek verme protokolü imzalanması, Burdur’da kafaları karıştırdı ve halk nezdinde CHP’ye kuşkuyla bakılmasına sebep oldu.

Tefenni Haber internet gazetesinin “Tefenni’de sıcak gelişme” başlıklı haberine göre, “Tefenni’de siyaset sessizliğini korurken, bugün yaşananlar siyasetin ısınmasını sağladı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesi CHP adayı kim olacak diye konuşulurken, CHP’den MHP birleşmesi yaşandı. CHP Tefenni ilçe yönetimi yerel seçimlerde Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz’e destek vereceklerini duyurdu. Tefenni Belediyesi başkanlık makamında biraraya gelen CHP ve MHP yöneticileri yerel seçimleri değerlendirdi. Samimi ortamda gerçekleşen toplantıda CHP İlçe yönetiminin Ümit Alagöz’ün adaylığını desteklediklerini açıkladı. CHP 2014 seçimlerinde CHP Belediye Başkan Adayı Hamdi Eratalay’ın oğlu Kadir Atalay da MHP saflarına katılarak Belediye Meclis üyeliği adaylığını başvurdu” denildi. Başkan Adayı Ümit Alagöz ise “seçimden galip gelirsek, Kadir Eratalay kardeşimle sadece Belediye Meclis üyesi olarak değil aynı zamanda Belediye Başkan Yardımcısı göreviyle Tefenni’yi birlikte yönetecek olmaktan gurur duyacağımı dile getirmek isterim” dedi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir
31 Mart AKP için bir kumar mı? Yozlaşan meslek etiği
Perinçek’ten Cumhurbaşkanına sert çıkış Deniz Kurt, basınla buluştu
Ekonomik Ergenekonu da çökerteceğiz Haziran’a saldırı
HDP İLE İŞBİRLİĞİ AK PARTİ’YE EN ETKİLİ SEÇİM DESTEĞİDİR BUSİAD’tan MAKÜ’de “fikri mülkiyet” konferansı
Kuş cennetine pimi çekilmiş bomba Yılmaz bir adam
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.