Umut Oran, seçim faaliyetlerine omuz vermek için Burdur’a geldi

Her zaman Burdur CHP’ye destek veren yanında yer alan, 24’ncü dönem CHP İstanbul Milletvekili, eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran bugün (22 Ocak 2019 günü) partisinin yerel seçim faaliyetleri kapsamında esnaf ziyaretleri için Burdur’a geldi.

Yeşilova’da Şenel Hoca’nın çalışmalarına omuz verdi

Türkiye’ye karşı düşman faaliyetlerinin merkezinin Doğu Akdeniz’e kaymaya başladığı, vatan savaşının çeşitlenerek ve alevlenerek sürdüğü, borçlanma ekonomisinin ortalığı yangın yerine çevirdiği, halkın geçinemez hale geldiği, iflasların çığ gibi arttığı ve sırf seçim arifesi diye ilan ettirilmediği şartlarda ülke yerel seçimlere doğru hızla yol alıyor. Her ne kadar #MartınSonuBahar slogan ve hashtagleri ortalığı kaplasa da Mart’ın sonunun cehennem olduğunu herkes biliyor.

İlimizde de yerel seçim süreci bütün hızıyla sürüyor. Ancak özellikle AK Parti olmak üzere siyasi partiler teşkilatlarını seçime ısındırabilmiş olmaktan uzak gözüküyorlar. Son olarak MHP bütün başkan adaylarını kamuoyuna ilan etti.  İYİ Parti Burdur merkezde ittifak çalışmasını sonlandırmış gözükse de Bucak’ta hala sıkıntının devam ettiği belirtiliyor.

Cumhuriyet Halk Partisi sahaya tam hâkim gözüküyor. Burdur Belediye Başkanı ve CHP Burdur Belediye Başkan Adayı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, bir yandan Belediye hizmetlerini sürdürürken diğer yandan da harıl harıl siyasi çalışmasına ivmelendiriyor. Bu kapsamda bugün (22 Ocak 2019 günü) 24’ncü dönem CHP İstanbul Milletvekili, eski Genel Başkan Yardımcısı, bir dönem Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı, CHP’nin çalışkan, vatansever, zeki emekçisi Umut Oran Başkan Ercengiz ve Yeşilova CHP Belediye Başkan Adayı Mümtaz Şenel’in siyasi çalışmalarına omuz vermek için Burdur’a geldi.

Önce partisinin il binasını ziyaret eden Oran burada partililerine yaptığı konuşmada, 20’ye yakın ilin çalışmalarına katıldığını, görevli olmasa da çetin ve kritik bir süreçten geçen Türkiye’de köşeye çekilmenin anlamsız olduğunu belirterek, “örgütümüzün Türkiye’nin her yerinde fedakâr, cefakar çalışmalarını takdir ediyorum. Onlara katılmak lazım. Davet edilen yerlere gidiyorum. Orada adaylarımıza destek veriyorum. Onlara destek veriyorum” dedi. Ancak burada farklı bir tutuma parmak bastı ve “tabii toplumda itibarı olan, örgütte karşılığı olan adaylara; parantez içinde söyleyeyim, her adaya değil!” diyerek İyi Parti ile ittifak adaylarına sıcak bakmadığını ifade etti.

Daha sonra Başkan Ercengiz, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, İl Başkanı İzzet Akbulut, partililer, İl Genel ve Meclis adayları eşliğinde Kışla ve Gazi Caddesi esnafını ziyaret ederek sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Öğle aralığında Gazi Caddesinde bir işyeri açılışını gerçekleştirdi.

Sosyal medya hesabından ziyaret faaliyetini değerlendiren Başkan Ercengiz, “esnaf yine zorda yine darda. Borcu borçla kapatmaya uğraştığını söylüyor. Salı pazarında 5 Liranın altında hiçbir şey kalmamış vatandaş önce ekonomiye çözüm istiyor” değerlendirmesinde bulundu.

Ardından da Yeşilova’ya geçerek, CHP Belediye Başkan Adayı Mümtaz Şenel Hoca’nın çalışmalarına destek verdi. Orada da esnaf ziyaretleri yapıldı.

Bu haberler de ilginizi çekebilir
Vatan Partisi Başkan Adayı Güleç Yozlaşan meslek etiği
Belediye’den 10 Ocak jesti Yerel seçimler, kent ve engelliler
Başkan Ercengiz’in kadın ordusuyla kitlesel yeni kutlaması Başkan Ercengiz’den basına yatırım turu
HDP’yle işbirliği AKP’ye en etkili seçim desteğidir İktidar nimetleri olmadan da belediye yönetilebiliyor
ABD’nin Suriye’den çekilişi karşısında kaygılananlar Kendi elektriğini kendi üreten Belediye
Say ile Özçelik arasında sosyal medya savaşları CİA ve FETÖ destekli Uygur Ayrılıkçıları Burdur’da

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir