Vali Hasan Şıldak, Halıcılar ve Büğdüz Köyünde Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak Oldu

Vali Hasan Şıldak, Merkeze bağlı Halıcılar ve

Büğdüz Köylerinde karne dağıtım programlarına katıldı

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı ilk döneminin son gününde Büğdüz ve Halıcılar Köylerimizde bulunan okulları ziyaret eden Vali Hasan Şıldak, Halıcılar Ortaokulu, Vefik Kitapçıgil İlkokulu ile Büğdüz Ortaokulu, İmam Hatip Orta Ortaokulu ve Ömer Naci Bozkurt İlkokulunda okuyan öğrencilerin karne sevinçlerine ortak oldu.

Burdur Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bilgilendirmesine göre, karnelerini dağıttığı öğrencilere yarıyıl tatili süresince bol bol kitap okumaları ve dinlenmeleri tavsiyesinde bulunan Vali Hasan Şıldak, ikinci döneme dinç ve zinde bir şekilde başlamalarını istedi.

Karne dağıtım programlarının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Hasan Şıldak; “2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk döneminin son gününde Halıcılar ve Büğdüz Köylerinde çocuklarımıza karnelerini hep birlikte verdik. İlimiz genelinde 249 resmi 14’ü özel olmak üzere toplam 263 okulumuzda bugün,  43 bin bin 140 öğrencimiz karne aldı. Biz hem öğrencilerimize, hem ailelerine iyi tatiller diliyoruz.

Okul öncesinde 5 bin öğrencimiz, ilkokullarda 12 bin 20 öğrencimiz, ortaokullarda 13 bin 752, lisede 12 bin 365 öğrencimiz bugün itibari ile tatillerine başlıyorlar. İlimiz genelinde 914 yardımcı personel olmak üzere 3 bin 777 öğretmenimiz ile birlikte bu dönemi hayırlısı ile bitirmiş olduk.

İlimiz genelindeki eğitim istatistiğine baktığımızda da okul öncesinde derslik başına düşen öğrenci sayımız 20, ilkokulda 12, Ortaokulda 20, Lisede ise 18 bu ülke ortalamasının çok altında sayılar. Taşımalı olarak da içinde bulunduğumuz Büğdüz Köyü’nde ve Halıcılar Köyü’nde taşıma merkezlerimizde ciddi sayıda öğrencilerimiz taşınıyor. 5 bin 537 öğrencimiz ilimiz genelinde taşımalı öğrenci olarak eğitim görüyor. Buda yüzde 14’üne tekabül eden bir sayı. İl genelinde 444 okul veya yerleşim yerinden 50 taşıma merkezine öğrenci taşınıyor. Bu eğitim döneminde yine 328 bin ilköğretimde, 191 bin liselerde ücretsiz ders kitabı dağıtıldı.

Okullarımızın köylerimizde de dahil olmak üzere alt yapı, teknik donanım ve diğer ihtiyaçlar yönü ile bir hayli gelişmiş düzeyde olduğunu ve ihtiyaçlarının temel düzeyde karşılandığını, yine temizlik hizmetlerinin de hem kadrolu eleman, hem de iş-kur üzerinden desteklenen personel vasıtası ile iyi seviyede yürütüldüğünü görmek bizleri memnun ediyor.

Bütün öğretmenlerimize ve yönetici kadromuza ilk dönemde gösterdikleri fedakârca çabalar, eğitim faaliyetlerinin daha da kaliteli yapılması için gösterdikleri gayretler için teşekkür ediyoruz. İkinci dönem için şimdiden başarılar diliyoruz” dedi.

Karne dağıtım programına Vali Hasan Şıldak’a, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram eşlik etti.

Bu haberler de ilginizi çekebilir
Vatan Partisi Başkan Adayı Güleç Yozlaşan meslek etiği
Belediye’den 10 Ocak jesti Yerel seçimler, kent ve engelliler
Başkan Ercengiz’in kadın ordusuyla kitlesel yeni kutlaması Başkan Ercengiz’den basına yatırım turu
HDP’yle işbirliği AKP’ye en etkili seçim desteğidir İktidar nimetleri olmadan da belediye yönetilebiliyor
ABD’nin Suriye’den çekilişi karşısında kaygılananlar Kendi elektriğini kendi üreten Belediye
Say ile Özçelik arasında sosyal medya savaşları CİA ve FETÖ destekli Uygur Ayrılıkçıları Burdur’da
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.